SERIJA A: Juve postaje moćan

Juventus je ubjedljivo kao gost pobijedio Udineze sa 4:0 u utakmici trećeg kola Serije A, dok je Inter savladao domaći Palermo 2:1..

SERIJA A: Juve postaje moćan Izvor: MONDO

"Stara dama" je u Udinama povela u 18. minutu preko Leonarda Bonučija, a na 2:0 povisio je Fabio Kvaljarela u 24. minutu.

Klaudio Markizio je u 43. minutu postigao treći pogodak za goste, a konačan rezultat postavio je Vinčenco Jakinta u 77. minutu.

Miloš Krasić odigrao je veoma dobro cijelu utakmicu u dresu Juventusa, koji je na "Friuliju" zabilježio prvu prvenstvenu pobedu. Reprezentativac Srbije upisao je i dvije asistencije

Šampion Italije je gubio sa 1:0 protiv domaćeg Palerma, ali su "nero-azuri" preokrenuli i pobijedili golovima Samjuela Etoa u 62. i 70. minutu.

Ekipa Rome nije uspjela na svom stadionu da savlada Bolonju, iako je vodila sa 2:0.

"Vučica" je povela u osmom minutu golom Marka Borijela, a na 2:0 povisio je Mateo Rubin autogolom u 59. minutu. Veliki bod Bolonji donio je dvostruki strijelac Marko di Vajo u 77. i 89. minutu.

Ćezena je pobijedila Leće sa 1:0. Gol odluke postigao je Albanac Erjon Bogdani. Breša je osvojila sva tri boda u Veroni protiv Kjeva. Jedini gol postigao je Alesandro Dijamanti.

Bodove su podijelili Parma i Đenova.

U izdvojenom, "matine" terminu ovog, 4. kola, Bari - Kaljari 0:0! Baš italijanski...

Doduše, na "Svetom Nikoli" bilo je borbe i duela, ali golova, zbog čega se fudbal i igra (i gleda) - ne. Bari i Kaljari imali su priliku da peto kolo kalča dočekaju na prvom mjestu na tabeli, ali se to neće dogoditi, jer su oba tima uzela bod, pa sada imaju po pet.

Prošle sezone, Kaljari je pobijedio u Bariju sa 1:0, ali je tim sa Sardinije novo gostovanje u istom gradu dočeko sa 11 utakmica bez pobjede na terenu protivnika. Sada je već u seriji od 12 mečeva...

Poslednju pobjedu van Sardinije, Kaljari je ostvario u januaru ove godine, u Bolonji.