BUNDES: Šalke sve gori

Šalke i dalje nema nijedan bod, poražen od velikog rivala u Gelzenkirhenu.Hamburški derbi završen bez pobjednika.

BUNDES: Šalke sve gori Izvor: MONDO

Veliki gradski derbi u Hamburgu završen je bez pobjednika. Poslije pauze nešto kraće od decenije, konačno su se u Bundesligi sastali Sent Pauli i HSV.

Domaćin je bio nadomak pobjede, ali su gosti golom Mladena Petrića u posljednjem minutu meča uspjeli da izvuku jedan bod. Gol za omiljeni hamburški tim postigao je Fabijan Bol u 77. minutu.

Pred početak meča došlo je do incidenata na ulicama Hamburga, a policija je bila primorana da upotrijebi vodene topove.

Neriješeno je bilo i u Leverkuzenu, gdje je gostovao Nirnberg - 0:0.

Šalke ne vidi izlaz iz velike krize, koja trese klub iz Gelzenkirhena još od početka sezone. Ove nedelje mjeru im je na njihovom velelepnom stadionu u lokalnom derbiju Rura uzela Borusija iz Dortmunda - 1:3.

"Milioneri" su slavili golovima Šinđi Kagave i Roberta Levandovskog. Japanac je postigao dva gola. Klas Jan Huntelar uspio je da postigne samo utešni gol u 89. minutu. Šalke je od 69. minuta igrao bez isključenog Nikole Pleštana.

Šalke je jedina ekipa u Bundesligi bez osvojenog boda.