PRIMERA: Barsi derbi u Madridu

Barselona u Madridu pobijedila Atletiko sa 2:1 (2:1). Valensija nakon trijumfa od 2:1 protiv Erkulesa ostala usamljena na čelu tabele.

PRIMERA: Barsi derbi u Madridu Izvor: MONDO

Aktuelni prvak Španije u Madridu je poveo golom Lionela Mesija u 13. minutu. Domaći navijači na izjednačenje su čekali do 25. minuta, kada je Raul Garsija zatresao mrežu Barselone.

Gosti su do nove prednosti, i kako se kasnije ispostavilo, pobjede stigli golom Žerara Pikea u 33. minutu.

Atletiko je u 90. minutu ostao sa desetoricom fudbalera, pošto je crveni karton zbog oštrog prekršaja na Mesiju zaradio štoper Tomas Ujfaluši.

Mesi je na kraju zbog povrede koljena morao da izađe sa terena.

Valensija je protiv Erkulesa zabilježila treću prvenstvu pobjedu i sada je jedina ekipa u prvenstvu Španije sa stoprocentnim učinkom.

Huan Mata je u drugom minutu donio vođstvo Valensiji, a na 2:0 povisio je Pablo Ernandez u 23. minutu. Poraz domaćina ublažio je David Trezege pogotkom iz penala u 43. minutu.

Fudbaleri Rasinga na svom terenu u Santanderu savladali su ekipu Saragose sa 2:0 i zabilježili prvu pobjedu u šampionatu.

Golove za domaćina postigli su štoper Enrik 76. i napadač Ariel Nahuelpan u 90. minutu. Reprezentativac Srbije Ivan Obradović odigrao je cijelu utakmicu u dresu Saragose.