Venger priznao grešku - "pijevce" gleda iz lože

FA optužila Arsena Vengra za svađu sa četvrtim sudijom na gostovanju "tobdžija" Sanderlendu, Francuz priznao grešku i odmah je kažnjen.

Venger priznao grešku - "pijevce" gleda iz lože Izvor: MONDO

Žestoka reakcija Arsena Vengera kod isključenja Aleksandera Songa u 55. minutu bila je samo najava još žešće svađe sa četvrtim sudijom na subotnjoj utakmici Sanderlend - Arsenal.

Menadžer "tobdžija" je žustro reagovao jer je domaćin izjednačio (1:1) preko Darena Benta 15 sekundi po isteku 94. minuta. Sudija je najavio da će meč biti produžen četiri minuta.

Venger je odmah izjavio da zna da arbitar ima pravo da dodatno produži meč, ali Francuz je tvrdio da za to nije bilo osnova.

Fudbalska asocijacija Engleske je brzo reagovala, shodno novim pravilima. Optužila je Vengera, koji je imao rok do četvrtka da se izjasni da li je kriv.

Menadžer Arsenala se u utorak izjasio krivim i odmah mu je određena kazna -zabranjeno mu je da ekipu vodi na jednoj utakmici i mora da plati osam hiljada funti.

Suspenziju će odraditi već u utorak uveče kada Arsenal gostuje Totenhemu u Karling kupu.

Da je negirao krivicu, morao bi pred Arbitražnu komisiju.