BUNDES: Majnc čuva vrh, Bajern na silu

Ono što je sigurno posijle prve tri utakmice petog kola Bundeslige, je to da će Majnc ostati sigurno lider do sljedećeg kola.

BUNDES: Majnc čuva vrh, Bajern na silu Izvor: MONDO

Bolji početak sezone svog tima navijači Majnca nisu mogli da zamisle.

Poslije pet odigranih utakmica nalaze se na prvom mjestu sa SVIH pet pobjeda! Posljednji koji je stradao bio je Keln. Lider u Bundesligi pobijedio je sa 2:0, čovjek odluke bio je dvostruki strijelac 20-godišnji Luis Holtbi.

Tomas Miler održava Bajern u životu. A, malo i sudije! Nikako nije išlo Bavarcima na gostovanju u Sinshajmu. Do ovog kola neporaženi Hofenhajm, morao je da položi oružje pred šampionom, ali će dugo žaliti za propuštenom prilikom i nesrećno primljenim golom u sudijskoj nadoknadi.

Vedad Ibišević je već u prvom minutu savladao Hansa Jerga Buta. Taj rezultat dugo je bio aktuelan, više od sat vremena, a onda je Miler preuzeo stvari u svoje ruke i pokrenuo mašineriju iz Minhena.

Prvo je mladi napadač Bajerna i "pancera" izjednačio, da bi u posljednjem minutu meča Belgijanac Daniel van Bujten golom iz ofsajda, poslije asistencije Ivice Olića, donio svom timu drugu pobjedu u sezoni.

Frank Riberi doživio je novu neugodnu povredu poslije prvog gola svog tima.

Hanover je na svom terenu pobijedio Verder sa ubjedljivih 4:1. Klemens Fric je već u 11. minutu prevario svog golmana i autogolom doveo domaćina do prednosti. Do kraja poluvremena, iskusni Torsten Frings iskoristio je penal i izjednačio na 1:1.

Ali, to je bilo sve od Verdera. Hanover je sa još tri gola prosto pregazio tim iz Bremena u nastavku meča. Strijelci su bili Didije Ja Konan, Kristijan Šulc i Mohamed Abdelau.

Zanimljivo da su na sve tri utakmice golovi postignuti u 90. minutu. Majnc i Hanover su potvrdili pobjede, a Bajern je došao do sva tri boda.