KARLING KUP: Milijaš i Žigić strijelci

Srpski reprezentativci strijelci za svoje klubove u 3. kolu Karling kupa.

KARLING KUP: Milijaš i Žigić strijelci Izvor: MONDO

Vulverhempton i Birmingem prošli su u četvrtu rundu Karling kupa, a golove za ova dva premijerligaša postigli su i reprezentativci Srbije Nikola Žigić i Nenad Milijaš.

Birmingem je plasman u naredno kolo izborio pobjedom od 3:1 protiv Miltona. Samo četiri minuta bilo je dovoljno da klub iz elite obezbijedi prolazak. Prvo je Aleksander Hleb pogodio za 1:0, da bi se dva minuta kasnije upisao i Žigić. Birmingem je cio posao završio nepunih 120 sekundi kasnije, kada je Kreg Gardner povisio na 3:0

Vulvsi su odigrali daleko zanimljiviji meč. Tim Nenada Mijaša je tek nakon produžetaka stigao do trijumfa od 4:2 protiv Nots Kauntija. Poslije 90 minuta bilo je 1:1, a srpski "vezista" je izjednačio u 83. minutu golom iz penala.

Partizanov protivnik u Ligi šampiona Arsenal, ubjedljivo je pobijedio gradskog rivala Totenhem sa 4:1. Međutim, "tobdžije" su do sljedećeg kola stigle poslije dodatnih 30 minuta.

Henri Lensberi je doveo Arsenal do vođstva u 16. minutu, ali je Robi Kin već na početku drugog dijela poravnao rezultat, koji je na snazi ostao sve do kraja regularnog toka.

Tim Arsena Vengera brzo je otklonio sve dileme u produžecima. Arsenalu su svirana dva penala i to u razmaku od samo četiri minuta (92. i 94), a oba puta precizan sa 11 metara bio je Nasri. Adrej Aršavin postavio je konačnih 4:1.

Najveće iznenađenje napravio je trećeligaš Brentford, koji je poslije penala eliminisao Everton.