Neslavan kraj (ne)prijateljskog meča u Kreševu

Prijateljska utakmica između Željezničara i Kreševa prekinuta prvi vođstvu Sarajlija 3:0. Napadaču Želje Bajri Spahiću slomljena noga.

Neslavan kraj (ne)prijateljskog meča u Kreševu Izvor: MONDO

Fudbaleri Željezničara i Kreševa u srijedu su igrali utakmicu koja je trebala da ima prijateljski karakter ali nažalost se završila na vrlo ružan način.

Meč je prekinut u 62. minutu pri rezultatu 3:0, poslije vrlo oštrog starta jednog igrača Kreševa na napadača Želje Bajru Spahića kome je tom prilikom slomljena noga.

Da stvar bude gora po ekipu Amara Osima prije toga povrijeđeni su i Zeba i Svraka.

Uprava fudbalskog kluba Kreševo uputila je i zvanično izvinjenje Željezničaru zvog povrede njihovog igrača.

"U ime Uprave, igrača i navijača FK Kreševo upućujemo izvinjenje i izražavamo duboko žaljenje za događaj iz 62 minute, a Bajri Spahiću želimo što brži oporavak te povratak na fudbalske terene.

Nadamo se da ovaj nemili događaj neće poremetiti odličnu saradnju dva kluba te da ćemo nastaviti dugogodišnju suradnju", navodi su u saopštenju Kreševa upućenom klubu sa Grbavice.

Željezničar je do prekida vodio 3:0, a golove su postigli Kerla, Čolić i Višća.