KARLING KUP: Dade ga i Lane, bruka Liverpula!

Prvenac Milana Jovanovića u dresu Liverpula, ali "crveni" ispali od člana Druge divizije! Njukasl dobio drugi tim Čelsija u triler utakmici.

KARLING KUP: Dade ga i Lane, bruka Liverpula! Izvor: MONDO

Čekao je Milan Jovanović debitantski gol za Liverpul i dočekao ga je! Ali, ovo veče nije bilo srećno za njega i Liverpul.

U 3. kolu Karling kupa, Liverpul je ispao na penale od nižerazrednog Nortemptona!!!

Srpski reprezentativac doveo je "crvene" u vođstvo u 9. minutu na asistenciju Danijela Agera, ali je klub koji se takmiči u drugoj engleskoj diviziji (četvrta liga) izjednačio u drugom poluvremenu, a potom i povep u pdrouževcima sa 2:1.

Četiri minuta dijelila su Nortempton od pobjede u produževcima, ali je David Ngog ipak "odlučio" da se izvode penali.

A "bijela tačka" je bila srećna za goste, koji su dobili 4:2 a navijači Nortemtpona su prosto poludjeli od sreće! Vjerovatno najveća pobjeda u istoriji ovog kluba.

Treneru Liverpula Roju Hodžsonu se ne piše dobro...

Čelsi je ostao bez jednog trofeja. Promiješao je tim Karlo Anćeloti i "kockanje" mu se nije isplatilo. U meču protiv Njukasla viđeno je čak sedam golova, a "svrake" odlaze srećne - dobili su 4:3.

Više nego uzbudljiv meč na Stamford bridžu. Čelsi je poveo, potom je Njukasl preokrenuo na 3:1, da bi "plavci" stigli do 3:3 i to sa igračem manje u polju (Josi Benajun se povrijedio a više nije bilo prava na izmjene).

Međutim, u sudijskoj nadoknadi Šola Ameobi je dao pobjedonosni gol za crno-bijele. Za Njukasl je debitovao iskusni Sol Kembel, koji se baš nije proslavio jer je direktan krivac za jedan gol Čelsija.

Čelsi je igrao u sljedećem sastavu: Trnbul, Fereira, Teri (od 46. minuta Aleks), Van Anholt, Bruma, Benajun, Žirkov, Staridž, Anelka, Kakuta (od 46. Kalu, a od 56. minuta umesto Kalua Mekeran).

Mančester junajted je gostovao nižerazrednom Skantorpu i bio je to lijep izlet drugog tima "crvenih đavola". Zanimljivo je da ser Aleks Ferguson nije bio na klupi, već je otišao u Španiju da gleda narednog protivnika u Ligi šampiona, ekipu Valensije u meču španskog prvenstva protiv Atletiko Madrida.

Skantorp je poveo, a onda se Mančester razljutio i mašina je krenula da melje...

Bez jednog od trofeja u ovoj sezoni ostao je i skupocjeni Mančester siti, koji je poražen od Vest Bromvič Albiona.