Golman Rome grcao, plakao, ali odbio da izađe

Golman Rome Žulio Seržo grcao je u bolu, plakao, jedva stajao, ali nije želio da izađe sa terena...

Golman Rome grcao, plakao, ali odbio da izađe Izvor: MONDO

U porazu Rome od Breše (1:2), u srijedu uveče, brazilski čuvar mreže doživio je tešku povredu zgloba desne noge u finišu susreta, poslije starta nad Koneom, zbog kojeg je inače dobio i žuti karton.

Pošto je trener Rome Klaudio Ranijer već bio izvršio tri izmjene, Seržo nije želio da traži da umjesto njega neki igrač završi utakmicu na golu, a da on ode na hitnu hospitalizaciju. Bolovi su bili takvi da Brazilac nije uspio da sakrije suze, a već u četvrtak, na klinici u Rimu, konstatovano je ozbiljno oštećenje ligamenata zgloba i prve procjene su da on neće moći da brani više od mjesec dana.

Njega će na golu protiv Intera u Seriji A i potom Kluža u Ligi šampiona naredne nedjelje zamijeniti Rumun Bogdan Lobont.

Roma izgubila u Breši pogotkom Andree Karaćiola sa bijele tačke u 65. minutu, nakon što je isključen defanzivac Rome Filip Mekses. Prije toga, Breša je povela pogotkom Perapima Hatemaja u 13. minutu, a poraz je samo ublažio Marko Borijelo u 83. minutu.

Rimljani su u Breši nastupili bez Frančeska Totija, Danijelea De Rosija, Rodriga Tadeija, Stefana Okake, Jona Arnea Risea i Nikolasa Burdisa.

U prva četiri kola u Seriji A, Roma je osvojila samo dva boda i nalazi se duboko na začelju tabele. I u Ligi šampiona, "vučica" je startovala loše, porazom od Bajerna u Minhenu (2:0).

Zbog svega, Ranijeriju preti otkaz, a kao mogući nasljednik pominje se bivši selektor Italije Marčelo Lipi.