PRIMERA: Moraće Murinjo još da radi

Real Madrid odigrao samo 0:0 protiv Levantea u Valensiji. Lider postala Valensija koja je pobijedila 2:0 Sporting u Hihonu. Barsa slavila 3:1.

PRIMERA: Moraće Murinjo još da radi Izvor: MONDO

Real Madrid je napadao, ali se Levante odbranio i napravio iznenađenje u 5. kolu Primere.

Meč bez golova u Valensiji, i prvi put da Real Madrid nije dobio Levante na njegovom terenu. Odigrali su do sada desdet mečeva i "kraljevski klub" je uvijek dobijao.

Uspjeh Levantea je tim veći jer je igrao gotovo bez pola standardnih prvotiimaca.

Najzaslužniji za ovakav ishod meča bio je golman Levantea Manuel Reina koji je činio čuda na golu (skinuo dva zicera Benzemi, između ostalog). U sudijskoj nadoknadi i Pedro Leon je imao veliku šansu za Real, ali je ponovo Reina spasio svoj tim.

S obzirom na to da je Valensija rutinski dobila Sporting u Hihonu 2:0, došlo je i do smjene na čelu tabele. Sada su "slijepi miševi" na prvom mjestu sa dva boda prednosti nad Madriđanima.

Valensija je cio posao završila u prvih 10 minuta meča. Povela je golom turskog internacionalca Memeta Topala u 7. minutu, a tri minuta kasnije Roberto Soldado je povisio na 2:0, što je bio i konačan rezultat.

Real je "preskočila" i Barselona, koja se mučila sa igračem više protiv Atletika u Bilbau. Od 35. minuta prvak Španije je imao brojčanu prednost, ali je tek 20 minuta kasnije uspio i da je materijalizuje. Keita je probio Bilbao, a u 74. minutu Ćavi je povisio na 2:0.

Pred kraj meča, David Vilja je napravio glupost i opravdano dobio crveni karton. Karlos Gurpegi ga je oborio, a Vilja, iznerviran, uzvraća udarac naolčigled sudije. Zasluženo isključenje.

U posliednjim trenucima utakmice još dva gola. Najpr9ie je Bilbao usp9o da postigne gol, ali je odmah potom primio još jedan, za konačnih 3:1 za Barsu.