PREMIJER: Bolton vodio, Mančester izjednačavao

Fudbaleri Boltona i Mančester podijelili su bodove u 6. kolu Premijer lige. Golove su postigli Najt, Petrov, Nani i Oven.

PREMIJER: Bolton vodio, Mančester izjednačavao Izvor: MONDO

Crveni đavoli nisu zadovoljni trećim remijem na isto toliko gostovanja od početka sezone u Engleskoj, ali imajući u vidu razvoj situacije na terenu dobro je da su izvukli i bod.

Nani je opet bio najbolji u timu Aleksa Fergusona, dok su napadači Dimitar Berbatov i Vejn Runi ponovo zakazali.

Zet Najt je već u šestom minutu poslije izvanredne reakcije dovodi u vođstvo Bolton. Vođstvo su imali svega 17. minuta, dok Nani nije postigao briljantan gol.

Martin Petrov je golom u 67. minutu doveo domaći tim u novo vođstvo.

Akcija je krenula upravo od Bugarina, koji je na kraju "slomio" Parka na desnu nogu. Lopta je udarila Derena Flečera i završila u golu Edvina van der Sara iako ju je Holanđanin imao na ruci.

Četiri minuta kasnije Aleks Ferguson je iz igre izveo Flečera, a oveo Majkla Ovena. On mu se odužio tako što je već u 74. minutu zatresao mrežu Jaskelainena.

Bio je to 200. Ovenov gol u Engleskoj. Majkl Oven je postigao vrhunski gol na asistenciju Nanija, kome je to bilo peti put uzastopno da upošljava saigrače.

Junajted sada ima 12 poena i propustio je priliku da se aktuelnom šampionu Čelsiju primakne na samo bod zaostatka.

Aston Vila je u gostima pobijedila Vulvse sa 2:1. Nenad Milijaš nije dobio šansu na ovoj utakmici.

Tim iz Birmingema poveo je u 25. minutu preko Stjuarta Dauninga. Izjednačenje je uslijedilo poslije nešto više od sat vremena igre kada je Metju Džervis savladao Amerikanca Breda Fridela. Ipak, Aston Vila na kraju je odnijela sva tri boda jer je u 88. minutu Emil Heski postavio konačan rezultat.

Kada su demolirali Aston Vilu sa 6:0, u prvoj utakmici na svom terenu od povratka iz Čempionšipa, fudbaleri i navijači slavnog Njukasl Junajteda vjerovatno su pomislili da će ove sezone izbjeći borbu za opstanak. Ipak, da neće sve biti tako lako, shvatili su u naredne dvije utakmice na Sent Džejms Parku.

Prvo su crno-bijeli izgubili od Blekpula sa 2:0, a onda u nedelju popodne i od Stouk Sitija sa 2:1.

Njukasl je poveo golom Kevina Nolana sa bijele tačke u 34. minutu, ali je preokret nagovijestio Kenvin Džons pogotkom u 67. minutu, a onda je, svega pet minuta prije kraja utakmice, autogol na nespretan način postigao Džejms Perč za potpuni šok na stadionu.