PRIMERA: Majorka "dere" protivnike

Majorka je pred početak sezone promijenila trenera i postavila Mihaela Laudrupa na čelo struke,ali je tim nastavio da igra u višegodišnjem stilu.

PRIMERA: Majorka "dere" protivnike Izvor: MONDO

Slabo na strani, a više nego ubjedljivo na svojim Balerskim ostrvima.

Na ONO stadionu ovog vikenda pao je Real Sosijedad, a strijelac oba gola za Majorku bio je pozajmljeni igrač iz Bordoa, Fernando Kavenagi - 2:0 (1:0).

Argentinac je pogodio u prvom, pa potom i u drugom poluvremenu, za uzastopnu pobjedu Majorke kod kuće. Sa 2:0, na Balearima pala je i Osasuna, a Majorka je i dalje bez primljenog gola kod kuće, jer se u prvom kolu Real Madrid "izvukao" sa 0:0.

Sa druge strane, Majorka "na kopnu" i dalje nema postignut gol, niti osvojen bod.

Sušta suprotnost je nekada moćni Deportivo, koji nastavlja da rasipa bodove kod kuće. Nigerijac Kalu Uče, stariji brat Ikečukvu Učea, koji takođe igra u La Ligi, ali za Saragosu, donio je Almeriji tri boda u nedelju popodne.

Uče je za 18 minuta dva puta tresao mrežu Depora na Rijazoru, a u namjeri da sustignu prednost gostiju, plavo-bijeli samo su dobili crveni karton, tačnije isključen je Dijego Koloto, koji je u 42. minutu dobio direktan crveni karton.

U nedelju popodne, isključeni su i Manuel Ortiz Lolo iz Osasune i Markus Rozenberg iz Rasinga.

Lolo je isključenjem u 21. minutu odmogao Osasuni u namjeri da izbegne poraz u Barseloni, gdje je Espanjol brzo realizovao brojčanu prednost na terenu i već u 24. minutu pogotkom Alvara Vaskeza došao do prednosti koju je održao do kraja - 1:0.

U 86. minutu, trener Osasune Hoze Antonio Kamačo odlučio je da ubaci u igru bivšeg fudbalera Crvene zvezde Dejana Lekića, ali povremeni reprezentativac Srbije za kratko vrijeme na terenu nije mogao mnogo da uradi. Ovog vikenda, prije Lekića, prednost u napadu dobio je Valter Pandijani.

Poslije herojske pobjede nad Barselonom u gostima, fudbaleri Erkulesa srušili su još jednu snažnu špansku ekipu. U Alikanteu pala je Sevilja, a oba gola za Erkules postigao je David Trezege - 2:0.

Ako ovako nastave, fudbaleri plavo-bijelo-crnih neće se ove sezone boriti za opstanak u La Ligi.