PREMIJER BIH: Pobjede Slavije i Sarajeva

U posljednjim mečevima osmog kola Premijer lige BiH, Slavija savladala Zvijezdu (2:0), dok je Sarajevo bilo bolje od Olimpika (3:1).

PREMIJER BIH: Pobjede Slavije i Sarajeva Izvor: MONDO

Slavija je pitanje pobjednika riješila u drugom poluvremenu. Tek što je počelo drugih 45. minuta domaći tim je došao u vođstvo preko bivšeg napadača Borca i Leotara Dejana Raševića.

Definitivno pitanje pobjednika riješio je Todorović 13 minuta prija kraja utakmice. Ovom pobjedom Slavije se izjednačila sa Zvijezdom po broju bodova. Obe ekipa imaju po 13.

U posljednjem meču Sarajevo je poslije preokreta savladalo Olimpik 3:1. Gosti, koji takođe svoje mečeve igraju kao domaćini na stadionu "Koševo" su poveli već u četvrtom minutu preko Kresera i to je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je tim Mirze Varešanovića za samo tri minuta napravio preokret. Najprije je u 66. minut izjednačio Jahović, a bi potpuni preokret donio Džakmić.

Do kraja je trijumf bordo tima potvrdio svojim drugim golom na meču Jahović. Sarajevo je ovim trijumfom ostalo na drugom mjestu sa tri boda manje od lidera banjalučkog Borca.