PRIMERA: Viljareal u formi, Malagi smeta kuća

U posljednjoj utakmici 5. kola Primere Viljareal pobijedio u gostima Malagu 3:2. Santi Kazorla sa dva gola "vozio žutu podmornicu".

PRIMERA: Viljareal u formi, Malagi smeta kuća Izvor: MONDO

Malaga je do ovog kola imala učinak od dvije pobjede i dva poraza. Oba poraza pretrpila je na svom terenu i nadala se da bi protiv Viljareala konačno mogla da "skine prokletstvo" igranja kod kuće.

Ali, nije. Viljareal je nanio Malagi novi poraz na njenom terenu, bilo je 3:2, a svih pet golova postignuto je u prvih 35 minuta!

U 4. minutu Malaga je povela preko Eliseua, ali je potom Viljareal preokrenuo, golovima Santija Kazorle u 21. i Đuzepe Rosija u 24. minutu.

Međutim samo šest minuta kasnije bilo je 2:2, jer je Rondon postigao drugi gol za Malagu. Ali, radost domaće ekipe i navijača potrajala je samo četiri minuta jer je Kazorla, svojim drugim golom donio novo vođstvo Viljarealu i ispostaviće se novoj, četvrtoj uzastopnoj pobjedi.

Inače, meč je bio vrlo nervozan. U 41. minutu Eliseu je dobio direktan crveni karton zbog udaranja Marćene, a fudbaler Viljareala je dobio žuti karton, jer nije bio nevin u cijelom tom metežu.

Frka je nastala kada je Marćena faulirao Rondona, a Eliseu je potrčao ka njemu i udario ga.

U drugom dijelu nekoliko prilika za Viuljareal, ali je golman Ruben odlično odbranio udarce Nilmara i Kazorle.