LE: Srbi u Zenitu, Ivić srušio Dinamo

Lazović dao dva gola i upisao asistenciju, koju je imao i Luković, u pobjedi Zenita nad AEK-om. Ivić dao jedini gol protiv "modrih".

LE: Srbi u Zenitu, Ivić srušio Dinamo Izvor: MONDO

Zenit je savladao AEK (4:2) u drugom kolu Grupe G Lige Evrope. Danko Lazović je izveo korner poslije kojeg je Bruno Alveš doneo domaćinu vođstvo od 2:0, a zatim se i sam dva puta upisao u strijelce. Prvo iz penala, a zatim i poslije centaršuta saigrača iz reprezentacije Srbije, Aleksandra Lukovića.

Ruskom predstavniku je posao olakšan isključenjem Nasutija u 41. minutu. Crveni karton mu je pokazao Milorad Mažić, koji je predvodio srpsku sudijsku ekipu u Sankt Petersburgu. Pomagali su mu Milovan Ristić i Igor Radojčić, četvrti arbitar je bio Dejan Filipović, a peti i šesti su bili Boško Jovanetić i Milenko Vukadinović.

Atinjanima nije pomogla ni šok terapija pošto je minulog vikenda Dušan Bajević podnio ostavku na mjesto šefa struke.

Vladimir Ivić dao je jedini gol u Solunu i donIo pobjedu PAOK-u protiv zagrebačkog Dinama. Nekadašnji fudbaler Partizana nije imao težak posao u 56. minutu. Poslije prekida, lopta je došla do njega, a on je sa nekoliko metara pogodio mrežu.

Još jedan član "orlovskog jata" je dao gol - Zdravko Kuzmanović je udarcem glavom savladao golmana domaćeg Odenzea, što je bila najava druge pobjede Štutgarta u Grupi H - 2:1.

Borusija je u Dortmundu izgubila od Sevilje (0:1), koja se tako iskupila za premijerni poraz kod kuće od PSŽ-a. Neven Subotić je odigrao cio meč za domaćina.

Miloš Krasić je sa Juventusom osvojio bod u Mančesteru - 1:1, a istim rezultatom je završen duel između Genta, čiji je gol branio Bojan Jorgačević, i Lila.

Injac je sa Lehom slavio pobjedu protiv Salcburga - 2:0.

Vranješ, Adamović i Volkov, kao i Branković u drugom poluvremenu, učestvovali su u pobjedi Šerifa nad Dinamom iz Kijeva za koji je igrao Ninković - 2:0.

Mateja Kežman je za pariske "svece" nastupao u posljednjoj četvrtini meča u kome su savladali Karpate (2:0), a Zoran Tošić za moskovski CSKA u posljednjih nekoliko minuta pobjede nad praškom Spartom 3:0.

Utakmice su sa klupa odgledali Rnić (Anderleht), Milošević (Karpati), Vuković (PSV), Pantić (Debrecin) i Jovanović (Liverpul).

Napoli je napravio veliki preokret u Bukureštu protiv Steaue.

Domaćin, koga sa klupe ponovo predvodi Mariuš Lakatuš, vodio je sa 3:0 već u 16. minutu. Međutim, strelac trećeg gola, Kapetanos, isključen je 15 minuta kasnije što su Napolitanci iskoristili. Do boda (3:3) su došli pogotkom Kavanija u 98. minutu!

Poljud je eksplodirao u 96. minutu. Tada je Vukušić izašao sam pred golmana Anderlehta Prota i matirao ga za trijumf Hajduka - 1:0.

UbJedljiv je bio Sporting protiv Levskog (5:0), kao i Bate Borisov protiv AZ Alkmara (4:1).