BUNDES: Gol Kačara, Majnc rekoderski

Majnc perfektan - sedam od sedam! Gojko Kačar postigao gol protiv "Kajzera" a potom njegov Hamburg pobijedio. Šalke ponovo izgubio.

BUNDES: Gol Kačara, Majnc rekoderski Izvor: MONDO

Strahovlada Majnca u Bundesligi se nastavlja. I ne samo to - Majnc je ušao u istoriju njemačkog prvenstva, kao ekipa koja je prva zabilježila svih sedam startnih trijumfa!

Do sada su rekorderi bili minhenski Bajern sa šest pobjeda na startu sezone (bilo je to 1995/96), kao i Kajzerslautern (u sezoni 2001/02).

Majnc je rekord napravio protiv ekipe koja je prošle jeseni pravila teror - Hofenhajma. Na kraju je bilo 4:2 za Majnc, koji je u finišu meča imao i igrača više jer je isključen Josip Šimunić kod gostiju.

Hamburg je gubio kod kuće od Kajzerslauterna i to od trećeg minuta golom Hrvata Srđana Lakića. Ali, u posljednjih 20 minuta preokret. Najprije je Gojko Kačar sjajnim golom glavom u 69. minutu poravnao (centrirao je Ze Roberto a srpski reprezentatiuvac u naletu zakucao loptu u mrežu gostiju), da bi Erik Čupo-Moting donio Hamburgu treću pobjedu u šampionatu.

Šalke je ponovo izgubio. Imao je 1:1 u gostima protiv Nirnberga, ali je ostao bez boda u finišu utakmice. To je čak peti poraz ekipe iz Gelzenkirhena. Zanimljivo je da je Nirnbergu ovo prva domaća pobjeda nad Šalkeom od 1999. godine! dakle, punih 11 godina.