FRANCUSKA: Lion ide ka tituli, PSŽ u sunovrat

Lion gubio u Strazburu, ali uspeo da pobedi desetoricu domaćih igrača. PSŽ "razbijenog nosa" u Kaenu (3:0) suočava se sa ispadanjem.

FRANCUSKA: Lion ide ka tituli, PSŽ u sunovrat  Izvor: MONDO

Fudbaleri Olimpika iz Liona pobedom na gostovanju u Strazburu (2:1) povećali prednost nad drugoplasiranim Bordoom na sedam bodova i, posle nekoliko nesigurnih koraka, povratili sigurnost u pohodu na sedmu uzastopnu titulu prvaka Francuske.

Sigurnim hodom, ali u drugom smeru, ka nižem rangu takmičenja, nastavlja još jedan velikan francuskog fudbala, Pari Sen Žermen. Oni su poniženi u Keanu (0:3).

U Strazburu je moglo da bude i drugačije. Do 61. minuta utakmice 34. kola, domaćin je golom Kveste imao prednost i bio vrlo blizu trijumfa kojim bi omogućio Bordou da se eventualnom pobedom u Tuluzu u nedelju, približi lideru na samo jedan bod!

To se neće dogoditi.

Ključni momenat utakmice odigrao se u finišu prvog poluvremena kada je zbog dva žuta kartona isključen Mulongi. Od tog trenutka bilo je samo pitanje kada će Lion slomiti otpor brojčano hendikepiranog rivala. Gol Bodmera u 61. minutu najavio je preokret, koji je usleio samo pet minuta kasnije.

Autsajdera je "overio" Fabio Groso.

Ekipu Pari Sen Žermena, samo čudo može da spasi ispadanja u Drugu ligu. Prethodnih sezona uspevali su da izbegnu potpunu blamažu, ali posle poraza Kaena (3:0) sve su manji izgledi da će se i ovaj put izvući.

“Svecima” je bio potreban povoljan rezultat posle osvajanja Liga kupa Francuske. Poklekli su u drugom poluvremenu.

Golove za domaće postigli su Deron, Lematre i Gufrana, što je obradovalo direktnog konkurenta PSŽ za opstanak, tim Lansa.

Ekipa naših Kovačevića i Biševca na svom stadionu pobedila je Sošo (3:2). Najzaslužniji za slavlje domaćih bio je dvostruki strelac Aruna Dindan. Kovačević je igrao, Biševac ne.

Nansi je na svom terenu “iščupao” bod protiv Le Mana (1:1), s kojim je zaseo na treću poziciju tabele, dok se za iznenađenje dana postarao Monako slavivši u Nici rezultatom 2:0.