PREMIJER: Junajted bez pobjede na strani

Sanderlend odolio Mančester junajtedu, prva pobjeda Evertona, Van der Vart donio trijumf Totenhemu.

PREMIJER: Junajted bez pobjede na strani Izvor: MONDO

Mančester junajted ni na četvrtom gostovanju u ovoj sezoni Premijer lige nije pobijedio. Sanderlend je odolio jednom od kandidata za šampiona Engleske i može se reći, potpuno zasluženo, osvojio bod.

Sanderlend, koji trenira bivši fudbaler Mančester junajteda Stiv Brus, odigrao je vrlo dobar meč u kojem je cilj bio otupjeti sve oštrice tima ser Aleksa Fergusona i u tome je uspio. Učenik je položio ispit pred svojim učiteljom.

Zanimljivo je da je Sanderlend u prethodnih 18 susreta sa Mančester junajtedom u Premijer ligi samo jednom pobijedio. Ali, sasvim je sigurno da su "crne mačke", kako glasi nadimak igrača Sanderlenda, mnogo zadovoljnije bodom.

Izostao je duel braće Ferdinand - Antona, koji igra za Sanderlend, i Rija, ikone Mančester junajteda, ali je bilo drugih zanimljivih stvari na terenu.

Ferguson je iz startnih 11 izostavio Dimitra Berbatova, pruživši šansu Majklu Ovenu i Federiku Makedi u napadu, ali je posegnuo za Bugarinom u drugom poluvremenu. Međutim, bez rezultata.

Everton je ostvario prvi trijumf u novoj sezoni. Na gostovanju u Birmingemu odnio je sva tri boda. Gosti su poveli u 54. minutu autogolom Džonsona, a Tim Kejhil je u posljednjim trenucima meča postavio konačnih 2:0. Prvi trijumf "karamela", ali i dalje drže "fenjer".

Ovo je drugi poraz Birmingema, za koji je posljednjih 20-ak minuta igrao i Nikola Žigić.

Rafael van der Vart isplaćuje se Totenhemu. Holanđanin, koji je došao iz Real Madrida, bio je tvorac preokreta i pobjede "pijevaca" nad Aston Vilom. Dao je oba gola za Totenhem.

Van der Vart je na tri utakmice koje je odigrao za Totenhem od prelaska iz madridskog Reala postigao četiri gola.