"Ludi" Luka Toni doneo Bajernu Kup Nemačke!

U Berlinu: Bajern - Dortmund 2:1! Najzaslužniji za 14. trofej pobednika Kupa u istoriji Bajerna bio je dvostruki strelac iz Italije.

"Ludi" Luka Toni doneo Bajernu Kup Nemačke!  Izvor: MONDO

Fudbaleri Bajerna iz Minhena osvojili su u subotu uveče Kup Nemačke pošto su u Berlinu u finalu, ali tek posle produžetka, pobedili Borusiju iz Dortmunda sa 2:1.

Najzaslužniji za 14. trofej pobednika Kupa u istoriji Bajerna bio je italijanski reprezentativac Luka Toni, koji je postigao oba gola za minhenski tim.

Toni je prvi pogodak postigao u 11. minutu, ali se Borusija izborila za produžetke zahvaljući golu Mladena Petrića u sudijskoj nadoknadi.

Trofej Bajernu, ipak, doneo je gol Tonija u 103. minutu meča.

Napore Borusije da stigne do izjednačenja omelo je i isključenje Jakuba Blaščikovskog u 108. minutu.

Toni je u svojoj debitantskoj sezoni u Bajernu postigao 35 golova. Za sada.

Bajern je osvajanjem Kupa prišao na korak od "duple krune", pošto je pet kola pre kraja prvenstva na liderskoj poziciji na tabeli Bundeslige sa deset bodova prednosti nad najbližim rivalom, a očekuje ih i dvomeč polufinala Kupa UEFA sa Zenitom iz Sankt Peterburga.

Bavarci su meč sa Zenitom izborili takođe zahvaljujući Italijanu, koji je pri rezultatu 3:1 za Hetafe u revanšu, u poslednjim minutama utakmice dao dva gola, što je bilo dovoljno da nemački tim ode dalje (1:1, 3:3).

Prošlog vikenda, Bajern je deklasirao Borusiju u Bundesligi (5:0), a Toni je postigao prva dva gola na meču.

Tim iz Minhena će, ako uspe da sačuva prednost na tabeli Bundeslige, osvojiti i treću "duplu krunu" u poslednje četiri sezone.