JSL: Rad hita ka vrhu

Rad pobijedio Inđiju sa 2:0 i probio se na treće mjesto tabele.

JSL: Rad hita ka vrhu Izvor: MONDO

Na Banjici ove sezone nema šale. "Građevinari" igraju najbolji fudbal u posljednjih nekoliko sezona, što ih je poslije sedam kola svrstalo na treće mjesto, odmah iza Partizana i Crvene zvezde.

Rad je u nedjelju bio bolji od Inđije sa 2:0 (0:0). Golove za trijumf beogradskog kluba postigli su Miloš Dimitrijević i Marko Stanojević (53. i 72. minutu).

Domaćin nije uspio da iskoristi bolju igru u prvom poluvremenu, ali je zato već na početku drugog dijela stigao do vođstva.

Jovanović je započeo lijepu akciju, lopta je došla do Predraga Luke, ovaj odlično prošao po lijevoj strani, odigrao povratnu za Dimitrijevića, koji ne griješi sa nekih 12-13 metara. Bio je to treći gol "malog Čave" u ovoj sezoni.

Sve je odlučeno nepunih 20 minuta kasnije. Marko Stanojević postigao je jedan od lepših golova od početka prvenstva. Njegov udarac sa preko 25 metara bio je neodranjiv za Poleksića.

Odbrana Rada još jednom se pokazala kao najjače oružje Marka Nikolića. Zadnja linija "građevinara" primila je tri gola u dosadašnjih sedam utakmica, ali je čak na šest mečeva ostala nesavladana, jer je sva tri puta kapitulirala protiv Partizana.

RAD: Borjan – Todorovski , Ranđelović , Mitrović , Leković – Koković , Jovanović , Dimitrijević – Stanojević , Luka , Kojić.

INĐIJA: Poleksić – Novaković , Jakšić , Dubljević, Ljubinković – Čovilo, Kostić, Davidov – Batioja , Bubalo , Janković.