PREMIJER: Čelsi gazda u Londonu, i Engleskoj

Čelsi savladao Arsenal 2:0. Siti bolji od Njukasla (2:1). Teška povreda Ben Arfe. Liverpul izgubio od Blekpula.

PREMIJER: Čelsi gazda u Londonu, i Engleskoj Izvor: MONDO

Poslije prošlonedjeljnog poraza u Mančesteru od Sitija (0:1), Čelsi je nastavio da dokazuje da je najbolji u Engleskoj.

U gradskom, londonskom derbiju savladao je Arsenal - 2:0 (1:0).

"Plavci" su poveli u 39. minutu.

Ešli Kol je prošao po krilu i centrirao, Didije Drogba je na "prvoj stativi" šutirao iz prve i pogodio cilj - 1:0.

Konačan rezultat postavio je Aleks u 85. minutu. Brazilac je tukao snažno iz slobodnog udarca sa više od 20 metara, kroz "živi zid" i lopta se zarila u mrežu Lukaša Fabijanskog - 2:0.

Imao je zatim idealnu šansu i Mikael Esijen, ali je Fabijanski spasio Arsenal katastrofe, koje ne bi bila zaslužena, jer su gosti, naročito u drugom poluvremenu, igrali dobro.

Najbolju priliku za Arsenal propustio je Šamak, neposredno prije drugog gola Čelsija, poslije centaršuta Tomaša Rosickog.

To je bila peta uzastopna pobjeda Čelsija nad Arsenalom (računajući i FA kup).

Srpski reprezentativac Branislav Ivanović bio je starter u timu Karla Anćelotija, a zamijenjen je u 73. minutu.

Čelsi je i protiv "tobdžija" igrao bez povrijeđenog Frenka Lamparda, a Arsenal je i dalje bez već većeg dijela prvog tima (Fabregas, Volkot, Bentnder, Van Persi, Almunija).

Tim Karla Anćelotija dočekuje pauzu u šampionatu zbog obaveza reprezentacije sa četiri boda prednosti u odnosu na Mančester siti, pet u odnosu na Junajted, sedam ispred Arsenala, Totenhema, VBA...

Siti je poslije velike borbe u Mančesteru savladao Njukasl sa 2:1.

Karlos Tevez je doveo domaćina do prednosti u 18. minutu poslije iskorišćenog penala. Međutim, i "svrake" su imale raspoloženog Argentinca u liku Jonasa Gutijereza. "Vezista" crno-bijelih je u 24. minutu postigao efektan gol i izjednačio rezultat na 1:1.

Trenutak odluke dogodio se u 75. minutu. Malo prije drugog gola, menadžer "građana" Roberto Manćini u igru je uvao Adama Džonsona, a mladi 23-godišnji vezni fudbaler se Italijanu odužio na najbolji mogući način - golom.

Džonson je slalomom kroz odbranu Njukasla podigao publiku na noge, a zatim i izazvao erupciju oduševljenja kod preko 45.000 gledalaca. Siti je poveo sa 2:1.

Ipak, ova pobjeda Mančestera ostaće u sjenci povrede Hatema Ben Arfe. Na Francuza je već u četvrtom minutu grubo startovao Holanđanin Najdžel de Jong i polomio mu nogu.

Liverpul je u novu sezonu ušao sa šampionsim ambicijma, ali kako stvari sada stoje "crvene" očekuje vrlo teška sezona, a možda i borba za opstanak.

Tim Roja Hodžsona doživio je treći poraz u sezoni. Blekpul je u derbiju donjeg dijela tabele slavio na "Enfildu" sa 2:1. Čarli Adam je doveo goste u vođstvo iz penala u 29. minutu. Novi šok za navijače Liverpula uslijedio je u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Pepea Rejnu savladao je Luk Varni.

Domaćin je do kraja meča uspio samo da smanji na 1:2. Sotiros Kirjakos je već u 53. minutu postigao gol, ali su svi napori Liverpula da preokrene rezultat ostali uzaludni. Milan Jovanović ušao je u 60. minutu umjesto Kristijana Polsena.