JSL: Zvezda - Metalac 1:0 (poluvrijeme)

U posljednjoj utakmici sedmog kola Superlige Zvezda vodi protiv Metalca sa 1:0. Jedini strijelac Andrija Kaluđerović.

JSL: Zvezda - Metalac 1:0 (poluvrijeme) Izvor: MONDO

Crveno-bijeli su poslije početnog ispitivanja snaga iskoristili prvu veću priliku. Kadu je odlično kroz sredinu asistirao Andriji Kaluđeroviću, koji je iskoristio svoju brzinu i hladnokrvno poslao loptu pored Bogunovića.

Samo dva minuta kasnije Zvezda je imala novu idealnu priliku. Dejan Milovanović je poslije neuspjele ofsajd zamke gostiju iz Gornjeg Milanovca izašao sam ispred imenjaka na golu Metalca, ali je Bogunović maestralno reagovao. Međutim, ni tu nije bio kraj za goste, lopta se odbila do Kaluđerovića, koji iz vrlo povoljne pozicije šutira pored gola.

Metalac je jedinu pravu priliku imao u finišu prvog poluvremena. Misdongard je šutirao iz okreta sa ivice kaznenog prostora, ali je bio zamalo neprecizan.

Zvezda će poslije poraza Partizana i sa jednim osvojenim bodom protiv Metalca zasjesti na prvo mjesto tabele Superlige.

Utakmicu u Ljutice Bogdana posmatra preko 10.000 gledalaca.

CRVENA ZVEZDA: Stamenković, Mikić, Tošić, Đorđević, Li Adi, Milovanović, Vešović, Isah, Kadu, Koroman, Kaluđerović.

METALAC: Bogunović, Pavlović, Nenadić, Otašević, Bajić, Krnjinac, Svojić, Adamović, Lukić, Simović, Misdongard.