BUNDES: "Velika" Borusija i "mali" Bajern

Borusija pobijedila Bajern 2:0 i ostala na tri koraka od lidera, Majnca. Štutgart zakucan za dno.

BUNDES: "Velika" Borusija i "mali" Bajern Izvor: MONDO

Borusija igra kao nekad, kada je bila šampion Njemačke i Evrope. Ekipa iz Dortmunda je pred, naravno, prepunim tribinama svog Vestfalena očitala lekciju i Bajernu - 2:0 (0:0).

Golove za šestu uzastopnu pobjedu "milionera", za koje je cijeli meč odigrao Neven Subotić, dali su Barios u 52. minutu i Sahin u 60.

Borusija je, poslije premijernog poraza od Leverkuzena, zaredala sa pobjedama i sada je na tabeli samo Majnc ispred nje. Razlika je tri boda.

U svakom slučaju, tim Jirgena Klopa najavljuje šampionske ambicije.

S druge strane, Bajern tone sve niže. Bez Riberija i Robena, tim Luja Van Gala ne liči na sebe iz prošle sezone, kada je igrao u finalu Lige šampiona.

Bavarci su ostvarili samo dve pobjede u sedam kola Bundeslige, a već imaju tri poraza!

Dortmund je savladao Bajern prvi put od 26. januara 2007. Od tada Bavarci su dobili četiri utakmice, a tri puta je bilo neriješeno.

Bajer je u Leverkuzenu osvojio bod protiv Verdera (2:2). Domaćin je vodio 1:0 na poluvremenu, gosti su preokrenuli, a konačan rezultat postavio je Derdijuk u finišu.

Štutgart je ostao "fenjeraš". Doživio je i šesti poraz. Ekipa, za koju je igrao Zdravko Kuzmanović, izgubila je kod kuće od Ajntrahta 1:2. "Švabe" su meč završile sa desetoricom, jer je u 84. minutu isključen Delpjer.