PRIMERA: Proradio Real, kiks Barse

Real deklasirao Deportivo 6:1, Barsa remizirala sa Majorkom 1:1. Valensija je lider, slijedi je Viljareal.

PRIMERA: Proradio Real, kiks Barse Izvor: MONDO

Real Madrid je konačno proradio. Prvi put u sezoni dao je više od tri gola na utakmici‚ a stradao je Deportivo iz La Korunje - 6:1 (3:0).

Rano je domaćin na Santjago Bernabeu načeo ove sezone slabi Deportivo i onda je uslijedilo poigravanje.

Kristijano Ronaldo je dao prvi i posljednji gol i sa četiri pogotka u sezoni došao na korak od lidera na listi strijelaca, Nilmara.

Realu je pobjeda nad Deportivom bila dovoljna da dođe na treće mjesto poslije 6. kola, odnosno da prestigne Barselonu, koja je na Nou Kampu igrala samo 1:1 sa Majorkom.

Šampion je ponovo razočarao svoje navijače, ovaj put protiv Majorke, koja je u prvom kolu otkinula dva boda i Realu.

Domaćin je poveo preko Lea Mesija u 21. minutu, a konačan rezultat postavio je Emilio Nsue dva minuta pred odlazak na odmor.

Barsa je igrala bez Ćavija.

Meču je prethodila svečarska atmosfera jer je Mesi navijačima pokazao "Zlatnu kopačku", trofej za najboljeg strijelca u Evropi u prošloj sezoni koji mu je nedavno dodijeljen. Međutim, na kraju nije bilo svečarski na Nou Kampu, bar ne za domaćina.

"Žuta podmornica" je protiv Rasinga riješila pitanje pobjednika za samo četiri minuta. U devetom minutu Viljareal je poveo golom brazilskog internacionalca Nilmara, petim u sezoni, a konačan rezultat postavio je Đuzepe Rosi u 13. minutu.

Tako je Viljareal stigao na drugo mjesto, sa samo bodom manje od Valensije.

Dejan Lekić igrao je u remiju Osasune sa Leventeom (1:1) u posljednjoj četvrtini utakmice, a u posljednjim trenucima je dobio žuti karton.