Žečjezničar bolji od hrvatskog prvoligaša

Fudbaleri Željezničara su u pripremnoj utakmici u Međugorju savladali ekipu Rudeša s 2:1.

Ekipa Amara Osima upisala pobjedu u pripremama za nastavak sezone u PLBIH savladavši Rudeš rezultatom 2:1.

Željezničar je zaprijetio već u sedmom minutu meča kada Veselinović šutira i pogađa prečku. Dvije minute poslije Subašić u sjajnoj situaciji, ali golman Rudeša odlično brani. U nastavku akcije Bojo je šutirao pored gola.

Rudeš je imao priliku u 15. minutu, ali Okečukvu nije bio precizan, a nekon prvih 45 minuta bilo je 0:0.

Željo je poveo u 60. minutu, kada je Mehić ubacio iz prekida, a Ikić najbolje skočio i glavom pogodio gol Rudeša.

Dvije minute poslije, ponovo "plavi" prijete nakon prekida, a udarac Osmanovića brani Banić. U 70. minutu iz slobodnog udarca pokušava Radaš, ali lopta odlazi preko gola premijerligaša BiH.

U razmaku od samo tri minuta, od 79. do 82. viđena su dva pogotka, po jedan na obje strane. Prvo je Rudeš izjednačio preko Jurića, da bi potom Stanić postavio konačnih 2:1 iz penal koji je izborio Mehić.

Željezničar se u četvrtak vraća u Sarajevo, a odlazak na dio priprema u Tursku zakazan je za petak.