DFB POKAL: Sedam plus u Minhenu, Bajern umalo od gotovog napravio veresiju!

Branilac trofeja, izborio je plasman u četvrtfinale Kupa Njemačke u najefikasnijem meču ove faze takmičenja.

Bajern - Hofenhajm 4:3, DFB Pokal, osmina finala, rezultati Izvor: Christian Kaspar-Bartke/Bongarts

Aktuelni pobjednik DFB Pokala, minhenski Bajern, nastavio je pohod ka svom 24. finalu i jubilarnom 20. trofeju u najmasnovnijem njemačkom takmičenju.

Bavarci su do plasmana među osam najboljih stigli ipak zasluženo iako su u samom finišu umalo prosuli dva gola prednosti...

BAJERN - HOFENHAJM 4:3 (3:1)

Nije dobro počelo za bavarski tim na "Alijanc Areni" s obzirom da je već u osmom minutu Hofenhajm poveo autogolom Žeroma Boatenga, koji je u namjeri da izblokira udarac Ilasa Beboa, promijenio smjer lopti i pogodio vlastitu mrežu - 0:1.

Taj gol gostiju iz Sinshajma kao da je naljutio izabranike Hansija Flika, koji su preokrenuli rezultat za samo 10 minuta.

Najprije je Benjamin Hubner u 12. minutu autogolom poravnao rezultat poslije duela sa Tomasom Milerom, pa je ostala nedoumica da li je iskusni napadač Bajerna bio strijelac.

Gol je pripisan defanzivcu Hofenhajma, ali je Miler definitivno bio strijelac pogotka za preokret.

Otkako je Hansi Flik preuzeo Bajern od hrvatskog stručnjaka Nike Kovača, prosjek golova u svim takmičenjima Bajerna je 3.3 gola po utakmici.

David Alaba je vidio njegovo utrčavanje i pravovremeno uputio loptu, koju je Miler iz prve poslao iza leđa golmana Filipa Pentkea - 2:1.

Veliki dio posla oko plasmana među osam najboljih u DFB Pokalu, odradio je i Robert Levandovski, koji je povisio rezultat u 36. minutu na asistenciju Milera, uz Poljaka, apsolutno najboljeg aktera večerašnje utakmice u Minhenu.

U nastavku su se probudili gosti i krenuli na sve ili ništa, stvorivši nekoliko odličnih prilika da smanje rezultat. Uspio je Hofenhajm čak i da pogodi mrežu Manuela Nojera u 72. minutu, ali je sudija Saša Stegeman poništio gol zbog igranja rukom Hubnera.

Ako su tada i postojale sumnje kod domaćih navijača da će gosti uspjeti da se vrate u meč, dileme je razriješio Levandovski svojim drugim golom u 80. minutu. Poljski golgeter je večeras stigao do 35. pogotka na 29 utakmica u sezoni.

Izvor: Christian Kaspar-Bartke/Bongarts

Tako se barem činilo u tom trenutku s obzirom da je tim Alfreda Šrojdera u samom finišu uspio da uvede meč u neizvjesnu završnicu.

Hofenhajm je preko Izraelca Munasa Dabura, koji je dva puta pogodio Nojerovu mrežu u 82. i 92. minutu, natjerao Bajern da strijepi u posljednjih par minuta sudijske nadoknade, ali ipak bilo je premalo vremena..

Na kraju, bio je to više nego častan poraz Hofenhajma u Minhenu.

Plasman u četvrtfinale ranije u srijedu su osigurali Bajer iz Leverkuzena trijumfom nad Štutgartom (2:1), dok je četvrtoligaš Ferl odolijevao protiv Union Berlina sve do 86. minuta kada je za goste pogodio Robert Andrič.