KUP SRBIJE: "Šestica" Partizana u Apatinu

Partizan se plasirao u osminu finala Kupa Srbije ubjedljivom pobjedom na gostovanju srpskoligašu - 6:0.

KUP SRBIJE: "Šestica" Partizana u Apatinu Izvor: MONDO

Posljednji učesnik osmine finala Kupa Srbije je, kako se i očekivalo - Partizan.

Crno-bijeli su odložili meč šesnaestine finala sa srpskoligašem iz Apatina zbog pripreme za duel sa Arsenalom, a posao protiv Mladosti su odradili lako.

Kleo i Babović dali su po dva gola, a po jedan Aleksandar Davidov i Marko Šćepović, koji je tri puta bio "paker".

Trener Partizana Aleksandar Stanojević nije mogao da računa na reprezentativce, Kizita, Lazevskog, Stojkovića, Petrovića, Moreiru, Brašanca i Savića, na povrijeđene, Krstajića, Boju i Nastasića, kao i na suspendovane Tomića i Smiljanića, koji su dobili crvene kartone u nedelju u prvenstvenom meču sa Vojvodinom.

"Naboljih 11" uspio je da "skrpi" od prvotimaca, a na klupi su, pored rezervnog golmana Živkovića i Ilieva, sjedili omladinci - Aksentijević, Mulćan i Ilisić, koji su debitovali za prvi tim, kao i Cvjetković i Slepčević.

Partizan nije imao problema sa "fenjerašem" Srpske lige "Vojvodina". Napadao je sve vrijeme, a poslije 25 minuta je počeo i da daje golove.

Golman Mladost Grbić je odolijevao sve dok akciju Saše Ilića i Šćepovića u vođstvo gostiju nije pretvorio Kleo. Da se na odmor ode sa duplo većom prednošću šampiona Srbije pobrinuo se mladi Šćepović - lobovao je Grbića pošto mu je Kleo uzvratio asistencijom.

Tek što su se igrači vratili iz svlačionica bilo je 0:4.

Ponovo je proradio tandem Šćepović - Kleo, a Brazilac je u 47. minutu postigao 14. gol u 16. ovosezonskoj utakmici. Odmah zatim Babović je primio dugu loptu i matirao Grbića.

Aleksandar Davidov je u 79. minutu upisao treću asistenciju Šćepoviću, a tačku na utakmicu stavio je Babović udarcem sa ivice šesnaesterca u 83. minutu.

Bilo je to treće gostovanje Partizana u Apatinu za tri i po godine (sve u Kupu) i treća pobjeda crno-bijelih bez primljenog gola (prethodno 3:0 - 2007. i 2:0 - 2008).

Ujedno, Stanojevićev tim je prekinuo niz od tri meča bez pobjede (Spartak 0:0, Arsenal 1:3, Vojvodina 0:2).

Uoči utakmice, kojoj je prisustvovalo oko dve hiljade ljudi, od aktivnog bavljenja fudbalom zvanično se oprostio igrač Mladosti, Slobodan Bačić.

"Dobro smo ušli u utakmicu i zasluženo pobijedili. Kup je eliminaciono takmičenje i ozbiljno smo ga shvatili. Odigrali smo na niovu dovoljnom za pobjedu", ocijenio je trener crno-bijelih, Aleksandar Stanojević.

"Sada nam je potreban odmor. Pojedini igrači će dobiti četiri, a pojedini dva dana za predah", dodao je strateg Partizana.

On nije želeo da govori o trojici omladinaca - debitanata.

"Ne volim da komentarišem mlade igrače. Moraju mnogo da se dokazuju da bi zaslužili komentar. Ovo im je, nadam se, veliki podstrek", zaključio je Stanojević i poželio domaćinu brz izlazak iz nezavidne situacije u kojoj se nalazi.

Trener Apatinaca, Ljubomir Kasalović, kratko je rekao:

"Sve ste vidjeli. Partizan je mnogo kvalitetniji i zaslužuje mnogo više nego što mu se dešavalo u posljednje dvije nedelje".

Mladost - Partizan 0:6 (0:2)

STRIJELCI: 0:1 - Kleo u 25, 0:2, Šćepović u 35, 0:3 - Kleo u 47, 0:4 - Babović u 48, 0:5 - Davidov u 79, 0:6 - Babović u 83. minutu.

MLADOST: Grbić, Major, Čonić (od 51. Gažić), Baljak, Jovanović, Veselinović, Petrović (od 29. Rapaić), Rahić, Peruničić, Bursać (od 56. Bjedov), Đumić.

PARTIZAN: Radiša Ilić, Stevanović, Davidov, Jovanović, Stanković, Kamara (od 77. Ilisić), Babović, Saša Ilić (od 54. Munćan), Bogunović, Šćepović, Kleo (od 51. Aksentijević).