Brazilci "preslišali" Iran

Prvi susret ovih reprezentacija završen je očekivanim rezultatom - 3:0 za ekipu Mana Menezeša. Strelci Alveš, Pato i Nilmar.

Brazilci "preslišali" Iran Izvor: MONDO

Najbolji fudbaleri Irana prvi put u istoriji su dobili šansu da se "izmjere" u susretu sa Brazilom.

Utakmica je odigrana u Abu Dabiju, a južnoamerička selekcija je slavila pogocima Danija Alveša u 14, Alešandre Pata u 69. i Nilmara u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Iran je mogao da izvuče znatno bolji rezultat.

Činilo se da su došli u vođstvo već u petom minutu, ali je gol Mohameda Golamija poništen zbog "malog" ofsajda. Džavad Nekunam početkom drugog dijela je zatresao stativu i tako umalo izjednačio na 1:1.

Alveš je pogodio iz slobodnog udarca, kada je poslao loptu u gornji lijevi ugao, da bi Pato poslije dvije odlične intervencije Mehdija Rahmatija ipak natjerao golmana Irana na kapitulaciju. Nilmar je postavio konačan rezultat rutinskim pogotkom na centaršut sa levog krila.

Od dresa reprezentacije na ovom meču se oprostio legendarni Karim Bageri (36). Tokom 17 godina igranja za Iran nastupio je na 87 utakmica i dao 50 golova.