EP (kval): Niko kao Srbija

"Orlovi" najneprijatnije iznenađenje kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Svi favoriti, osim Italije, pobijedili.

EP (kval): Niko kao Srbija Izvor: MONDO

Njemačka je možda dozvolila turskim navijačima da ispune stadion u Berlinu, ali na terenu se znalo ko je gazda. "Panceri" su zabilježili sigurnu pobjedu rezultatom 3:0. Miroslav Klose ne prestaje da rešeta protivničke mreže. Protiv Turske je postigao dva gola, a jednom su u strijelce upisao i Mesut Ozil.

U Grupi A Belgija je bila sigurna u Kazahstanu - 2:0. Oba gola postigao je Ogunjimi, a ni Austrija u Beču nije imala većih problema sa Azerbejdžanom - 3:0.

Slovaci su poraženi u Jermeniji sa 1:3, Makedonci su preko Naumoskog i Šikova stigli do 2:0 u gostima protiv Andore. Jedna od uzbudljivijih utakmica odigrana je u Dablinu. Rusija je protiv Irske vodila sa 3:0, ali je domaćin u finišu postigao dva gola, međutim u preostalih 15-ak minuta nije imao snage za preokret.

Bjelorusija je nedavno pobijedila Francusku u gostima, ali nije uspjela da to isto učini i protiv Luksemburga (0:0). Albaniji je i bod protiv BiH (1:1) bio dovoljan da zasjedne na prvo mjesto.

"Trikolori" imaju šansu da eventaulnim trijumfom protiv Rumunije u nedelju preteknu Albance.

U Grupi E Mađarska je deklasirala San Marino pobijedivši ga sa 8:0. Favorizovane Holanđane u Moldaviji je spasio Huntelar, strijelac jedinog gola u 37. minutu.

Mirko Vučinić junak je Crne Gore. Napadač Rome pogodio je u Podgorici u 87. minutu za pobjedu "sokolova" protiv Švajcaraca. Portugalija je sa 3:1 bila bolja od Danske. Nani se dva puta upisao, a Ronaldo jednom. Siguran je bio i svjetski prvak.

Španija se mučila sa Litvanijom u prvom poluvremnu, ali na kraju slavila sa 3:1. na ovoj utakmici Ljorente je bio dvostruki strijelac, dok je David Silva postigao jedan gol.