EP (kval): Kiks Iraca, pobejda Slovenaca

Favorizovana Sjeverna Irska nije uspjela da pobijedi na Farskim Ostrvima u meču kvalifikacione C grupe - 1:1. Slovenci pobijedili u Estoniji 1:0.

EP (kval): Kiks Iraca, pobejda Slovenaca Izvor: MONDO

Četiri dana pošto je reprezentacija Srbije kiksirala u meču sa Estonijom na svom terenu, još jedan "papirnati" autsajder pomrsio je račune favoritu.

Farska Ostrva su poslije četiri poraza, uz gol-razliku 2:15, uspjela da osvoje prvi bod u C grupi, odigravši u Toftiru neriješeno sa Sjevernom Irskom.

Domaćin je poveo preko Kristijana Holta u 60. minutu, a izjednačio je Kajl Laferti u 76. Naravno, Irci su imali znatno više od igre, propustili su nekoliko odličnih prilika, ali bi neplanirani gubitak dva boda mogao mnogo da ih košta u nastavku kvalifikacija za EURO 2012.

Podsjetimo, Sjeverna Irska je u prethodna dva meča pobijedila Sloveniju kao gost (1:0), a kod kuće odigrala 0:0 sa Italijom. Narednu utakmicu odigraće 25. marta sa Srbijom u Beogradu.

Ono što "orlovi" nisu uspjeli na svom terenu minulog petka, uradili su Slovenci kao gosti.

Pobijedili su Estoniju u Talinu 1:0, doduše, uz pomoć domaćina, jer je jedini gol na meču postigao Andrej Sindorenkov - zatresao je svoju mrežu u 66. minutu.

Sitaucija na tabeli Grupe C je komplikovana, jer je duel između Italije i Srbije prekinut u 6. minutu zbog divljanja gostujućih navijača.

TABELA: Italija (3 meča) 7, Slovenija (4) 7, Estonija (4) 6, Sjeverna Irska (3) 5, Srbija (3) 4, Farska Ostrva (5) 1.

NAREDNI MEČEVI: Srbija - Sjeverna Irska, Slovenija - Italija, (25. mart 2011), Severna Irska - Slovenija, Estonija - Srbija (29. marta, 2011).

(MONDO, foto: Guliver/Getty Images - arhiva)