MLADI: Hrvati ne idu na EURO

Na EP za mlade naredne godine igraće Engleska, Španija, Švajcarska, Belorusija...Prvi put i Island. Španci pregazili Hrvate u revanšu.

MLADI: Hrvati ne idu na EURO Izvor: MONDO

Španci su deklasirali Hrvatsku u Varaždinu 3:0. "Mlada furija" došla je u Hrvatsku sa rezultatom 2:1 i uspjela je ne samo da odbrani prednost, već i da u velikom stilu obezbijedi plasman na Evropsko prvenstvo u Danskoj.

Domaćini su imali inicijativu, poništen im je i gol pri rezultatu 0:0, ali su Španci u nastavku iskoristili niz grešaka u odbrani Hrvatske. Poveli su u 68. minutu poslije pogrešne procjene golmana Hrvatske Kelave, a trijumf su zapečatili u posljednja dva minuta.

Selektor hrvatske reprezentacije Dražen Ladić, koji je prije nekoliko dana izrazio nezadovoljstvo što i pobjednici grupa moraju da igraju baraž, bio je bijesan na svoj tim.

"Igrali smo dobro 70 minuta, ali kakva korist od toga. Ovakve utakmice treba igrati i glavom, nije dovoljno samo biti kvalitetan. Krajnji rezultat baciće sjenku na sve što smo do sada uradili. Bili smo prvi u grupi i željeli smo da idemo na EURO. Šteta, jer smo imali kvalitet. Ipak, ne treba zaboraviti da smo igrali protiv jedne od najboljih reprezentacije Evrope", rekao je Ladić.

U Danskoj će igrati i Engleska, koja je u Rumuniju otišla sa golom prednosti, i uspjela je da je odbrani. U revanšu je bilo 0:0.

Možda i najveće iznenađenje u baraž mečevima priredila je Belorusija koja je nadoknadila minus dva protiv Italije i u produžecima ostvarila rezultat za plasman na EURO.

Dva gola Vladimira Jurčenka na samom početku utakmice (četvrti i peti minut), a potom i jedan u produžecima (Oleg Veretilo) donijela su Bjelorusima željeni rezultat.

Veliki uspjeh napravila je i selekcija Islanda, koja će prvi put igrati u završnici jednog ovakvog takmičenja. islanđani su sa dve pobjede izbacili Škote.