BUNDES: Ni rogovi ne pomažu protiv "milionera"

"Jarčevi" bili nadomak remija sa Borusijom iz Dortmunda, ali je Sahin u 92. minutu gostima donio sedmu "vezanu" pobjedu - 2:1.

BUNDES: Ni rogovi ne pomažu protiv "milionera" Izvor: MONDO

Borusija iz Dortmunda je, poslije poraza u prvom kolu od Leverkuzena, zaređala sa pobjedama - stigla je do sedme uzastopne u Bundesligi:

Keln - Borusija 1:2 (0:1)

"Milioneri" su u 20. minutu poveli - Japanac Šinđi Kagava je centrirao, Lukas Barios je gađao glavom, ali je pogodio samo stativu. Međutim, loptu je u mrežu ugurao Jakub Blaščikovski - 0:1.

Lukas Podolski je izjednačio topovskim udarcem sa ivice šesnaesterca u 82. minutu.

I kada se činilo da će "jarčevi" zaustaviti zahuktale "milionere", u 91. minutu Nuri Sahin je donio gostima iz Dortmunda sva tri boda. Domaćini su se bunili, jer smatraju da je Turčin bio u ofsajdu.

Za Borusiju je cio meč odigrao srpski reprezentativac, Neven Subotić.

Tim Jirgena Klopa će, bar do subote popodne, biti na vrhu tabele, jer ima isti broj bodova kao Majnc, ali za tri pogotka bolju gol-razliku.

Keln je ostao na samo jednoj pobjedi u osam kola, nalazi se na 16. mjestu sa samo pet bodova. Razlog zbog kojeg ne može da preuzme "fenjer" je što se međusobno sastaju jedini gori timovi, Šalke (4 boda) i Štutgart (3).

Ekipa iz Dortmunda je peti put uzastopno savladala Keln, koji nije pobijedio "milionere" u posljednjih osam utakmica u kojoj je osvojio samo bod.