JSL: Trivunović uhvatio golubove!

OFK Beograd pobijedio Spartak 2:0, odlična igra Veseljka Trivunovića. Javor nosi bod iz Inđije, sa igračem više. Čuka se izvukla protiv BSK-a.

JSL: Trivunović uhvatio golubove! Izvor: MONDO

Asistencijom i sjajnim golom Veseljko Trivunović bio je glavni kreator pobjede OFK Beograda nad Spartakom na Karaburmi u jednom od derbija 8. kola Jelen Superlige Srbije.

Prvi dio meča bio je prilično nezanimljiv, ali je drugih 45 minuta bilo sadržajno. "Romantičari" su igrali agresivnije i uspjeli su da "satjeraju" Spartak na njegov dio terena. Trivunović je u 65. minutu odlično izveo korner, a u gužvi se najbolje snašao Ivan Kecojević koji je loptu zakucaop u mrežu. A sedam minuta kasnije Trivunović (na slici) je krunisao odličnu igru lijepim golom sa distance.

OFK Beograd je tako izašao iz rezultatske krize, jer od 5. kola i meča sa Inđijom nije pobijedio, a u međuvremenu je eliminisan iz kupa od Teleoptika.

Ovo je, inače, prvi poraz Spartaka u ovoj sezoni!

Inđija je imala prednost protiv Javora čitavih pola sata, ali je isključenje Zorana Ljubinkovića u drugom poluvremenu za posljedicu imalo izjednačenje. Strijelac gola za Ivanjičane bio je Obiore Odita. To je tek drugi gol Javora u ovoj sezoni, a prvi je postignut još u prvom kolu! Taj prvi gol dao je takođe stranac - Eliomar Silva.

Nastavljena je agonija Metalca. Vodio je protiv Jagodine, ali su "ćurani" uspjeli da preokrenu i osvoje cijeli plijen.

Golova nije bilo jedino na Banovom brdu, gdje je BSK imao mnogo više prilika od Čukaričkog (jednom je pogodio i stativu).