SERIJA A: Brazilci Milanu donijeli vrh

Milan pobijedio Kjevo sa 3:1 (2:0) i probio se na prvo mjesto Serije A. Roma na "Olimpiku" savladala Đenovu 2:1.

SERIJA A: Brazilci Milanu donijeli vrh Izvor: MONDO

Rosoneri su daleko teže stigli do trijumfa nego što to rezultat govori. Kjevo se još jednom pokazalo u dobrom svjetlu na gostovanjima, ali su ovaj put bodovi izostali.

Izgledalo je da domaćin neće imati većih problema poslije prvog poluvremena. Milan je koristio svoje šanse, Kjevo nije, pa je nakon 45 minuta rezultat bio 2:0. Oba gola postigao je Pato na asistencije Zlatana Ibrahimovića.

Tim iz Verone je u nastavku krenuo na sve ili ništa, a to im se isplatilo 20 minuta prije kraja meča kada je poslije kornera, Ibrahimović savladao klupskog druga Kristijana Abijatija.

Kjevo je pokušavalo da stigne do izjednačenja, ali je Robinjo u trećem minutu sudijske nadokanade riješio sve dileme – 3:1. Ovaj put asistent je bio Ronaldinjo.

Milan je uspio da pretekne Inter, Lacio i Napoli, ali ovi klubovi svoje utakmice igraju u nedelju, tako da će teško rosoneri ostati na čelu tabele do sljedećeg kola.

Roma je na "Olimpiku" konačno uspjela da zabilježi drugu pobjedu u sezoni i da pobjegene iz opasne zone. Đenova je pobijeđena sa 2:1, ali su domaći navijači do isteka posljednjeg minuta strijepili za ishod meča. Marko Borielo je postigao prvi gol, Mateo Brigi duplirao prednost, ali je u 78. minutu Gergelji Rudolf vratio neizvjesnost.