PRIMERA: Real na vrhu!

Real na krilima Ronalda i Iguaina protutnjao Malagom (4:1) i zasjeo na čelo Primere. Barselona pobijedila Valensiju 2:1, Atletiko siguran.

PRIMERA: Real na vrhu! Izvor: MONDO

Po dva gola Kristijana Ronalda I Gonzala Iguaina bila su dovoljna kraljevskom klubu da završi posao u Malagi i poslije sedmog kola preuzme lidersku poziciju u prvenstvu Španije.

Već nakon prvog dijela i dvostruke prednosti bilo je jasno da će tim Žozea Murinja osvojiti tri boda u Malagi i skinuti Barsu sa vrha nakon samo par sati koje su zaslužili trijumfom nad do večeras neporaženom Valensijom.

Šampion je uspio da poslije minusa iz prvog poluvremena osvoji sva tri boda na svom Kamp Nou. Valensija je vodila nakon prvih 45 minuta sa 1:0, a jedini strijelac u tom period bio je Pablo Ernandez u 38. minutu.

Nije se dugo čekalo na izjednačenje u nastavku meča. Adres Inijesta uspio je da već u 48. minutu savlada Cezara Sančeza. Rezultat od 1:1 bio je na snazi narednih 15 minuta, a onda je još jedan reprezentativac Španije Karles Pujol pogodio i obezbijedio svom timu sva tri boda.

Atletiko Madrid je pobijedio Hetafe 2:0, u prvoj utakmici sedmog kola.

"Jorgandžije" su povele u 37. minutu autogolom golmana Hetafea Žordija Kodina. Simao Sabrosa je izveo slobodan udarac, lopta je prešla preko živog zida, udarila u stativu, a zatim u leđa Kodina i ušla u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Dijego Košta u 73. minutu, poslije asistencije Huana Velere.