PREMIJER BiH: Radovanović srušio Želju

U posljednjoj utakmici 10. kola Premijer lige BiH, Slavija golom Radovanovića deset minuta prije kraja meča savladala Željezničar - 1:0.

PREMIJER BiH: Radovanović srušio Želju Izvor: MONDO

U prvom poluvremenu Željo je imao zrelije prilike od "sokolova", ali su mreže ostale netaknute.

Najbolju šansu u finišu poluvremena propustio je fudbaler tima sa Grbavice Damir Rovčanin, koji je neometan sa desetak metara šutirao preko prečke!

Slavija se u prvom poluvremenu uglavnom orijentisala na šuteve iz udaljenosti, ali pokušaji Branka i Nemanje Šešlije nisu našli put do mreže Šehićevog gola.

Ni drugi dio meča nija donio mnogo zanimljiviju igru, pa se uglavnom igralo na sredini terena bez nekih posebnih prilika.

Iz te "uspavanke" na vrijeme se probudila domaća ekipa i pogotkom 10 minuta prije kraja riješila meč u svoju korist.

Strijelac je bio Radovanović, ali zasluge za pogodak i osvojena tri boda moraju se pripisati i Kokotu koji je obavio sav posao i asistirao Radovanoviću kome je samo ostalo da rutinski matira Šehića.

Porazom u Istočnom Sarajevu Željezničar je ostao na pet bodova zaostatka za vodećim Borcem koji je u subotu remizirao sa Rudarom iz Prijedora dok je Slavija preskočila Travnik i popela se na sedum poziciju.