PREMIJER: Liverpulu ne pomaže ni novi gazda

Everton pobedio gradskog rivala i ostavio ga u zoni ispadanja - 2:0 (1:0).

PREMIJER: Liverpulu ne pomaže ni novi gazda Izvor: MONDO

U 183. prvenstvenom derbiju Liverpula, Mersisajdu, Everton je pobijedio kao domaćin na Gudisonu - 2:0 (1:0).

Strijelci su bili Tim Kejhil i Mikael Arteta.

Everton je bio bolji i zasluženo poveo u 34. minutu, četvrtim ovosezonskim golom Tima Kejhila. Kolman je prošao po lijevom krilu pored dvojice protivničkih igrača i centrirao, uklizao je Končeski i zakačio loptu tako je ona došla do Kejhila, a ovaj je sa sedam metara zakucao u mrežu Liverpula - 1:0.

Konačan rezultat postavljen je u 50. minutu - Arteta je opalio sa 17 metara, Jakubu je bio u pasivnom ofsajdu, tijelom je ometao golmana Reinu, ali sudije nisu reagovale, pa se na semaforu pojavilo - 2:0.

Gosti su u nastavku zaigrali bolje, ali je mreža Tima Hauarda ostala netaknuta.

"Karamele" su pobjegle u sredinu tabele, a Liverpul je sada pretposljednji na tabeli. Ima isti broj bodova (samo šest) kao Vulvsi i Vest Hem.

Nedjeljni Mersisajd bio je prvi od 1913. godine da su ga "crveni" dočekali u zoni ispadanja. Tu su i ostali.

Poraženi su od Evertona poslije sedam međusobnih duela. Nije im pomogla ni promjena vlasnika, jer prošle nedjelje je klub sa Enfilda kupio Amerikanac Džon Henri i vratio sve dugove.

Menadžer Liverpula Roj Hodžson nije mogao da računa na povrijeđenog Dirka Kajta, a Milana Jovanovića u igru je uveo u 84. minutu.

Mančester siti je prišao na samo dva boda Čelsiju, koji je u subotu remizirao sa Aston Vilom. Karlos Tevez je sa dva gola bio najzaslužniji za pobjedu "građana" na gostovanju Blekpulu - 3:2.

Do 68. minuta mreže su mirovale, a onda je uslijedila kanonada.

Tek što je ušao u igru David Silva je proigrao Karlosa Teveza, a Argentinac je sjajno reagovao, iako u duelu sa protivničkim igračem, i iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu.

Hervud je izjednačio u 78, udarcem glavom poslije prekida, a već u narednom minutu Tevez je ponovo donio vođstvo gostima. Iskoristio je grešku domaće obrane, uzeo loptu i tukao, ona je usput zakačila Ketkarta i odsela u mrežu - 1:2.

Pobjedu gostiju ovjerio je David Silva poslije majstorije u domaćem kaznenom prostoru, a u 93. minutu poraz Blekpula ublažio je Flečer.