JSL: Bilbija u zadnji čas, preokret Rada!

Kakav preokret igrača Rada pred punim tribinama njihovog stadiona! Ništa manje zanimljivo nije bilo ni u Kuli gdje je Voša pobijedila u "minut do 12".

JSL: Bilbija u zadnji čas, preokret Rada! Izvor: MONDO

Do 80. minuta gubili su fudbaleri Rada sa 1:0 od Borca iz Čačka, a onda su jednu glupost i faul Marija Maslaća u svom kaznenom prostoru, iskoristili u potpunosti i zabilježili ubjedljivu pobjedu – 3:1 (0:1).

S obzirom na to da je u istom terminu, novosadska Vojvodina nekako pobijedila fenjeraša Hajduk u Kuli sa 1:0, "građevinari" sa Banjice nisu skočili na treće mjesto tabele Superlige poslije osam kola, ali su definitivno u vrhu srpskog fudbala ove jeseni.

Maslać je u 80. minutu oborio Luku Milivojevića u svom kaznenom prostoru, sudija je fudbaleru Borca dodijelio crveni karton, a Miloš Dimitrijević bio je siguran sa bijele tačke (1:1).

Za preostalih deset minuta, Rad je uspio još dva puta da zatrese mrežu "zebri". Vođstvo Radu donio je Vladimir Jovančić divnim lobom, u 89. minutu, a u sudijskoj nadoknadi Predrag Luka dokusurio je goste – 3:1.

Gosti su poveli već u devetom minutu, prvim pogotkom u sezoni za Aleksandra Ignjatijevića. Posle 282 minuta konačno se zatresla mreža tima sa Banjice, ali to nije značilo i poraz.

Ovo je "građevinarima" četvrta uzastopna pobjeda u Superligi, a ekipa je osvojila 17 od moguća 24 boda u prvih osam kola.

Jedan više, osvojila je Vojvodina, koja se poslije bljeska u meču sa Partizanom prije dve nedelje (2:0) dugo mučila u kulskom blatu, ali je golom Nemanje Bilbije četiri minuta prije kraja utakmice uspjela da osvoji sva tri boda - 0:1.

U Kuli, protiv tima koji je u sedam kola upisao samo bod, Voša je izbjegla remi u utakmici čiji je kraj kasnio desetak minuta zbog toga što je, doduše nezvanično, pomoćni sudija pogođen bakljom sa tribina.

Prošle sezone, Vojvodina je glatko prošla kroz Kulu i pobijedila sa 3:0, dok Hajduk nije pobijedio Vojvodinu na svom terenu od 5. avgusta 2006. godine i tako će i ostati bar do 2011.