LŠ: Žirkov "torpedovao" Moskvu

Čelsi kao gost savladao Spartak 2:0. Juri Žirkov evrogolom načeo "najljućeg rivala", a pobjedu potvrdio Nikolas Anelka.

LŠ: Žirkov "torpedovao" Moskvu Izvor: MONDO

Čelsi ima stoprocentan učinak poslije tri utakmice u Grupi F Lige šampiona. Najteži ispit do sada imao je u Moskvi, protiv Spartaka, ali je i njega položio odličnom ocjenom - 2:0 (2:0).

Tim Karla Anćelotija, za koji je cijeli meč odigrao Branislav Ivanović, bio je lišen pomoći nekoliko povrijeđenih igrača, među kojima je i Didije Drogba. Uprkos tome, kao i snažnom otporu domaćina, Čelsi je "pokorio" moskovski Lužnjiki.

Imao je Spartak prilike i prije vođstva gostiju. Naročito snažan pritisak na "plavce" izvršio je početkom drugog poluvremena. Svo vrijeme odličan je bio golman Petr Čeh.

Sudbinu Spartaka nagovijestio je Juri Žirkov u 23. minutu, a zapečatio Nikolas Anelka u 43.

Kakav gol je dao bivši igrač CSKA, najljućeg rivala Spartka u Rusiji - za priču i pamćenje.

Domaći defanzivac Nikolas Pareha je izbio loptu na koju je naletio Žirkov i sa 20-ak metara malo iskosa sa lijeve strane opalio kao iz topa - precizno, u suprotni ugao gola nemoćnog Andreja Dikana. Strašan gol - 0:1.

Anelka je propustio da duplira vođstvo u 38. minutu kada se našao sam ispred Dikana, ali se iskupio pet minuta kasnije.

Mikael Esijen je iznio loptu na polovinu Spartaka i pasom ka Francuzu izbacio iz igre cijelu odbranu Spartaka. Anelka se opet našao sam naspram Dikana i ovaj put nije pogriješio. Postigao je četvrti gol u tekućem ciklusu Lige šampiona - 0:2.