KUP BiH: Željo preko Borca do četvrtfinala

U derbiju osmine finala Kupa BiH sarajevski Željezničar savladao Borac 3:0 i obezbijedio plsman dalje.

KUP BiH: Željo preko Borca do četvrtfinala Izvor: MONDO

Željezničar je u derbiju osmine finala bio bolji od banjalučkog Borca 2:0, a kako je prvi meč završen bez golova aktuelni šampion ide dalje, dok Borac neće biti u prilici da brani trofej pobjednika Kupa BiH.

Željezničar je slavio golovima Kerle i Ćuluma. kerla je u posljednjjim trenucima prvog poluvremena iz drzgog pokušaja uspio da savladal golmana Borca Asmira Avdukića i čini se da je taj momemat odlučio pobjednika ovog dvoboja.

Borac je do izjednačenja mogao u 61. minutu, ali je centaršut Duška Stajića završio na prečki gola domaćih. kazna je stigla četiri minuta ksnije kada je drugi gol za domaće postigao Ćulum.
Borac je u finišu ostao sa 10 igrača na trenu pošto je crveni karton zaradio Duško Stajić, poslije manjeg incidenta u kome su učestovavli igrači obe ekipe.

Do kraja je trijumf domaćih potvrdio Čolić golom u sudijskoj nadoknadi meča.

ŽELJEZNIČAR - BORAC 3:0

ŽELJEZNIČAR: Šehić, Marković, Radovanović, Kerla, Mešić (od 76. Gančev), Svraka, Ćulum (od 83. Savić), Bešlija (od 90. E. Čolić), Popović, Zeba, Višća.

BORAC: Avdukić, Čorić, Puzigaća, Nikolić, Raspudić, Muminović (od 65. Sakan), Damjanović (od 81. Dujaković), Trivunović, Stajić, Stančeski (od 67. Vidaković), Maletić.

LEOTAR "PAO" PRED BRANITELJEM

Fudbaleri Branitelja, koji nastupa u drugoj ligi Federacija BiH grupa Jug, priredili su najveće iznenađenje u mečevima osmine finala Kupa BiH. Branitelj je elimisao Leotar iz Trebinja pošto je u revanšu slavio 1:0 golom Sutona. Kako je prvi meč završen bez pobjednika ekipa iz Mostara ide među osam najboljih.

Čelik je golom Darija Purića savladao Slaviju u Istočnom Sarajevu protiv Slavije i prošao u četvrtfinale pošto je prvi meč u Zenici završen bez pobjednika (1:1).
Sarajevo je i u revanšu savladalo Slobodu iz Novog Grada (3:1).

Najzanimljivije je bilo u Tuzli gdje je Kozara iz Gradiške u 80. minutu imala rezultat, koji ih vodi dalje. Ipak u posljednih 10 minuta Jogunčić i Mujić donose svom timu četvrtfinale.

Široki je preko sjajnog Vagnera koji je postigao het-trik savladao Omladinac 4:0 i nadoknadio minus iz prvog meča.