LE: Krasić čuva Juve

Miloš Krasić dao gol za Juventus poslije samo dva minuta provedena u igri. Goleada Sportinga, ubjedljiv moskovski CSKA, Zenit pobijedio splitski Hajduk...

LE: Krasić čuva Juve Izvor: MONDO

Samo dva minuta bilo je potrebno Milošu Krasiću da pokaže šta zna. Njegovim golom u 47. minutu Juventus je izjednačio protiv Salcburga i osvojio je treći bod u Ligi Evrope.

To je bio prvi gol srpskog reprezentativca u dresu Juventusa u ovom takmičenju.

Krasić je, potom, imao još jednu sjajnu akciju, prošavši furiozno po desnom krilu, ali je na njegovu vrlo upotrebljivu loptu, Amauri zakasnio.

Zenit, Porto, Štutgart, Sporting i moskovski CSKA nastavili su maksimalan učinak u grupnoj fazi Lige Evrope, a najveće iznenađenje 3. kola dogodilo se u Harkovu gde je Metalist pobijedio Sampdoriju 2:1.

Ovo kolo obilježio je i Emanuel Adebajor koji je postigao sva tri gola u pobjedi Mančester sitija nad Lehom iz Poznanja - 3:1.

Srpski golman Bojan Jorgačević koji brani za belgijski Gent imao je pune ruke posla, ali i punu mrežu golova. Lisabonski Sporting napunio je mrežu Genta - bilo je 5:1, poslije prvih 45 minuta čak 4:1.

Zagrebački Dinamo i Briž odigrali su 0:0 na Maksimiru, a "modri" su u finišu promašili penal, koji je prestrogo dosuđen. Neprecizan je bio Samir, pogodivši stativu.

Iznenađenje je, osim Metalista, napravila i Lozana. Švajcarska ekipa u prethodna dva meča nije postigla nijedan gol, a u Prag, na megdan Sparti je došla kao autsajder. Ipak, Lozana je povela, Sparta potom napravila veliki preokret i do odmora imala 3:1, da bi Lozana potom uspjela da izjednači na 3:3. Treći gol postignut je u petom minutu sudijske nadoknade!

SPLIĆANI KUĆI SA BATINAMA I BEZ BODOVA

Klub iz Sankt Petersburga rutinski je savladao splitski Hajduk 2:0, golovima Buharova i Danija i sa devet bodova čvrsti drži prvo mjesto u Grupi G. Danko Lazović i Aleksandar Luković odigrali su cijeli meč za Zenit.

Uoči duela u ruskom gradu, bilo je sukoba između navijača dva tima, a deblji kraj izvukli su gosti.

U toj grupi, Anderleht je zabilježio prvu pobjedu, što je ujedno i prvi trijumf u evropskom takmičenju belgijskog kluba od eliminacije od Partizana u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Štutgart, u kojem je od početka igrao Zdravko Kuzmanović, minimalno je savladao Hetafe (strijelac Ćiprijan Marika) i ima perfektan učinak, dok je Jang Bojs pobijedio Odenze 4:2.

U Grupi I, PSV je dobio Debrecin u Mađarskoj, iako je gubio 0:1, a Metalist je u Harkovu pobijdio Sampdoriju 2:1 i sa ta tri boda izbio je na drugu poziciju na tabeli te grupe.

Borusija, u čijoj je odbrani bio Neven Subotić, imala je tri boda u džepu protv Pari Sen-Žermena, ali je pariski tim u finišu meča izborio remi. Sevilja je u Ukrajini minimalno pobedila žilavu ekipu Karpati.

U Grupi K oba meča su završena bez pobjednika. Prštalo je u Napulju uoči meča Napolija i Liverpula, ali i na terenu. Napolitanci su najbolju šansu imali u prvom dijelu, kada je nakon šuta Mareka Hamšika loptu sa gol-linije izbacio Končeski.

Utreht i Steatua su odigrali 1:1.

U Grupi L pobjede gostiju. Porto je bio ubjedljiv protiv Bešiktaša 3:1, dok je bečki Rapid u Sofiji savladao CSKA - 2:0.