PRIMERA: Iživljavanje Kristijana Ronalda

Portugalac sa četiri gola demolirao Rasing (6:1). Barselona pobijedila u Saragosi 2:0 zahvaljujući Mesiju.

PRIMERA: Iživljavanje Kristijana Ronalda Izvor: MONDO

Lionel Mesi je sa dva gola na La Romaredi odveo Barselonu na vrh tabele i sa pet pogodaka u sezoni došao na samo korak od lidera na listi strijelaca, Kristijana Ronalda.

Međutim, takva situacija je trajala samo dva sata, dok meč nisu završili Real Madrid i Rasing Santander - 6:1.

"Kraljevi" su ponovo pobjegli aktuelnom šampionu dva boda, a Ronaldo je dao četiri gola i stigao do "kote 10". Doduše, tri puta je bio precizan iz blizine, a jednom iz penala.

U Saragosi je Mesi iskoristio sjajno proigravanje Davida Vilje i kada se našao sam pred golmanom Doblasom, egzekucija je bila neminovna - 42. minut.

Drugi put mrežu je zatresao u 66. minutu, "ljevicom", iz voleja.

Barsa je u drugom poluvremenu rutinski obavila posao pošto je u 47. minutu isključen Argentinac iz domaćeg tima, Poncio, zbog udaranja Danija Alveša bez lopte.

Reprezentativac Srbije, Ivan Obradović, igrao je za Saragosu cio meč i pružio solidnu partiju.

A onda je uslijedio šou Kristijana Ronalda na Santjago Bernabeuu.

Goste iz Santandera, koji su "zatvorenom" taktikom pokušali da se suprotstave Realu, načeo je Gonzalo Iguain već u desetom minutu. Zatim su se kao na traci ređali pogoci Porugalca, dok se u strijelce nije upisao i Mesut Ozil.

Počasni pogodak za goste postigao je Diop, koji je ujedno i postavio konačan rezultat.

Valensija gubi korak. Imala je priliku da se pobjedom na Mestalji ponovo izjednači sa Barselonom, ali je Majorka napravila iznenađenje - 1:2.