PREMIJER: Junajted jedva, dobio i Liverpul!

Mančester junajted pobIJedio u Stouku (2:1), a oba gola dao mladi Meksikanac. Istim rezultatom Liverpul slavio protiv Blekburna.

PREMIJER: Junajted jedva, dobio i Liverpul! Izvor: MONDO

Malo je nedostajalo da Mančester junajted četvrti put zaredom remizira u Premijer ligi. Trebalo je da Stouk izdrži devet minuta "plus sudijsku nadoknadu", pa da tako bude... Ali, Havijer Ernandez "Čikarito" nije dozvolio iznenađenje.

Meksikanac je doveo "crvene đavole" u vođstvo - poslije kornera glavom ga je proigrao Nemanja Vidić, a 22-godišnji napadač je loptu poslao u mrežu.

Međutim, u 81. minutu, samo 15 minuta pošto je ušao u igru, Turčin Sanli Tundžaj je dobro naciljao iskosa sa desne strane i izjednačio.

Da se Junajtedu ne ponovi meč od prije nedelju dana, kada je vodio protiv VBA (tada 2:0), a ipak osvojio samo bod, pobrinuo se Čikarito, koji se našao u pravo vrijeme na pravom mjestu i u 86. minutu ponovo poslao loptu u mrežu domaćina na stadionu Britanija. Tome je prethodio šut Patrisa Evre.

Mančester junajted, lišen pomoći Vejna Runija koji je na odmoru, vratio se na pet bodova zaostatka u odnosu na lidera Premijer lige, Čelsi.

DvomJesečnu agoniju u nacionalnom prvenstvu u nedelju je uspio da prekine Liverpul. "Crveni" su na Enfildu savladali Blekburn rezultatom 2:1, a svi golovi pali su u razmaku od pet minuta, početkom drugog poluvremena.

Poslije serije propuštenih šansi u prvih 45 minuta, Pola Robinsona je glavom poslije kornera matirao grčki štoper Sotiris Kirgijakos. Nespretnom intervencijom Končeskija i Karagera, poslije šuta El Hađi Dijufa, gosti su izjednačili, a konačan rezultat postavio Fernando Tores na dodavanje Džoa Kola.

Prethodnu pobjedu u Premijer ligi Liverpul je ostvario 29. avgusta protiv Vest Bromvič Albiona (1:0), a od tada je četa Roja Hodžsona uzela samo dva boda iz pet utakmica.

Zanimljivo je da će Džerard i drugovi najmanje još nedelju dana ostati u zoni ispadanja, jer su zbog slabije gol-razlike u odnosu na Fulam i Blekburn napredovali samo do 18. mjesta.