Majnc opet prvi. Kuzmanović čuva "švabe"

Borusija golom Da Silve u 93. minutu izbjegla poraz od Hofenhajma na svom stadionu, Majnc opet prvi, Kuzmanović strijelac za Štutgart.

Majnc opet prvi. Kuzmanović čuva "švabe" Izvor: MONDO

Borusija je i dalje lider u Bundesligi, ali ako Majnc trijumfuje u Leverkuzenu, opet će morati na drugo mjesto. Nije bilo lako "milionerima" u devetom kolu...

Borusija je bila u strahovitom naletu od čak sedam vezanih pobjeda, ali je Hofenhajm uspio da prekine tu seriju, a sekunde su nedostajale da ekipi za koju nastupa i srpski reprezentativac Neven Subotić nanese drugi poraz.

Spasilac je bio 32-godišnji rezervista Antonio Da Silva. Dok je već uveliko tekao posljednji minut sudijske nadokande, Brazilac je iz "slobodnjaka" sa 20-ak metara pogodio mjesto gde se spajaju prečka i stativa... Visoki Tom Štarke je bio nemoćan - 1:1.

Hofenhajm je imao priliku da se probije na treće mjesto. Gosti su poveli preko Dembe Ba već u devetom minutu. Imali su sreće u 15. kada Nuri Sahin nije iskoristio penal, ali im je u drugom poluvremenu fortuna okrenula leđa, jer je Boris Vukčević pogodio prečku.

Subotić je odigrao cijelu utakmicu i zaradio žuti karton. Na drugoj strani Sejad Salihović je zbog crvenog kartona meč završio u devedesetom minutu.

Zdravko Kuzmanović postigao je drugi gol za Štutgart u pobjedi "švaba" nad Sent Paulijem od 2:0. Štutgart, koji je deveto kolo dočekao na posljednjem mjestu, poslije druge pobede od početka sezone nalazi se na poziciji broj 14.