PREMIJER: Arsenal se igrao sa Sitijem

Domaćin već u petom minutu ostao bez isključenog Bojate, poslije čega "tobdžije" nisu imale težak posao - 3:0 (1:0)!

PREMIJER: Arsenal se igrao sa Sitijem Izvor: MONDO

Arsenal je udario pečat na deveto kolo Premijer lige, ubjedljivo pobijedivši Mančester siti na njegovom stadionu.

Golove su postigli Samir Nasri u 21, Aleksander Song u 66. i Niklas Bentner u 88. minutu, dok Sesk Fabregas pri rezultatu 1:0 nije iskoristio penal. Paradom u lijevu stranu, loptu je zaustavio sjajni Džo Hart.

Posljednji meč ovog vikenda u prvenstvu Engleske odlučujuće je usmjerilo isključenje Dedrika Bojate već u petom minutu. Štoper Sitija je kao posljednji čovjek odbrane sapleo Maruana Šamaka na putu ka golu... Dileme nije bilo.

Nasri je otvorio seriju poslije majstorskog duplog pasa sa Aršavinom, a Fabregas propustio da duplira prednost, pošto ga je u kaznenom prostoru - ali veoma daleko od gola - nepotrebno faulirao Vensan Kompani.

Siti je i sa desetoricom igrao hrabro, pokušavao da izjednači i golman Lukaš Fabijanski u nekoliko navrata je bio na visini zadatka.

Kako je vrijeme odmicalo, ekipi Roberta Manćinija je ponestajalo snage, Arsenal je pretio iz kontranapada i bilo je samo pitanje trenutka kada će jedna od tih akcija uroditi plodom...

Dobitnik ove utakmice na neki način je i Čelsi, koji vodi na tabeli sa 22 boda, dok Arsenal i dva mančesterska tima dijele drugu poziciju sa po pet bodova manje.