Juve skupo platio pobjedu u Milanu

"Stara dama" poslije velikog derbija sa Milanom (2:1) zbog povreda ostala bez dvojice igrača na duži period.

Juve skupo platio pobjedu u Milanu Izvor: MONDO

Izuzetno važna pobjeda u derbiju devetog kola italijanske Serije A protiv Milana na "San Siru" (2:1) skupo je koštala torinski Juventus, koji je do kraja godine ostao bez dvojice povrijeđenih fudbalera - Horhea Martinesa i Paola De Ćeljea.

Martines je u subotnjem okršaju igrao do 56. minuta, kada je morao da napusti teren zbog preloma kosti na lijevoj nozi. Zamijenio ga je internacionalac iz Gane Muhamed Sisoko, koji je bio najzaslužniji za drugi gol "stare dame".

Asistent za prvi pogodak Juventusa Paolo De Ćelje bio je na početku susreta jedan od najboljih aktera "derbija Italije", ali je već u 40. minutu hramljući izašao sa terena prepustivši mjesto u timu italijanskom reprezentativcu Simoneu Pepeu.

Ljekarski tim Juventusa tvrdi da je za De Ćeljea najbolja opcija operacija koljena, mada konačna odluka još nije donijeta.

Loš zdravstveni bilten "bjankonera" upotpunila je povreda austrijskog golmana Aleksa Maningera, koji je dan uoči meča sa Milanom povrijedio koleno na treningu, ali se njegov povratak u tim očekuje za manje od mjesec dana.