KUP BiH: Široki izvukao remi u Sarajevu

Sarajevo i Široki Brijeg odigrali su neriješeno 2:2 u prvom meču četvrtfinalu Kupa BiH. Zrinjski lako savladao Čelik.

KUP BiH: Široki izvukao remi u Sarajevu Izvor: MONDO

Gosti su poveli preko Šilića u 23. minuti, a Sarajevo je izjednačilo preko Arsenijevića koji je nakon kornera ostao sam na penalu, i udarcem glavom zatresao mrežu za 1:1.

Sarajevo je u 42. minutu preokrenulo kada je Jahović pogodio na centaršut Kojaševića.

Široki Brijeg došao je u drugom dijelu do izjednačenja i to uz malo sreće. Golman Sarajeva Hodžić jeloše reagovao kod jednog centaršuta a Vagner je glavom pogodio za 2:2.

Široki je tako nastavio niz bez poraza u duelima sa Sarajevom. Bordo tim nije slavio u međusobnim duelima već više od tri godine.

Zrinjski je u drugom meču igranom u srijedu u Mostaru savladao Čelik rezultatom 2:0 a strijelci su bili Lendrić i Salčinović, oba u prvom poluvremenu.