LŠ: A, lijepo je Murinjo govorio...

Real je poveo na San Siru, ali je onda rezervista Filipo Inzagi postigao dva gola ali slavlja nije zbog gola Pedra Leona u 93. minutu - 2:2.

LŠ: A, lijepo je Murinjo govorio... Izvor: MONDO

U duelu dva najtrofejnija tima Kupa, odnosno Lige šampiona svih vremena - 2:2.

Na prepunom San Siru, Real Madrid je poveo, potom je trener Milana Masimilijano Alegri u igru ubacio starog lisca Filipa Inzagija koji je ubrzo postigao dva gola, ali je nepobjedivost Žozea Murinja na klupi madridskog tima sačuvao Pedro Leon u trećem minutu nadoknade.

Ludnica!

Golovima u 68. i 78. minutu, Inzagi je stigao "vječitog rivala" Raula Gonzalesa na čelu liste strijelaca u evro-kupovima i sada obojica imaju po 70 golova. Raul je pogocima u trećem kolu za Šalke, pobjegao Inzagiju, ali čim je "Super Pipo" dobio priliku da zaigra, uzvratio je Špancu istom mjerom.

Sjetite se šta je prije 14 dana, u najavi utakmice ova dva tima, ali u Madridu, rekao Žoze Murinjo, kada su ga novinari pitali za "ubitačnu" ofanzivnu liniju rosonera. Nabrojani su bili Zlatan Ibrahimović, Robinjo, Pato, Ronaldinjo, Sedorf...

Murinjo je tada rekao:

"Plašim se samo da ne igra Filipo Inzagi", što je izazvalo smijeh u sali, jer je većina prisutnih shvatila da Portugalac po svojoj naravi pominje 37-godišnjeg igrača da bi omalovažavao sposobnosti svih gore nabrojanih zvijezda Milana.

Bio Murinjo tada iskren ili sarkastičan, Inzagiju nije trebalo reći dva puta.

Poslije divne akcije Argentinaca Anhela Di Marije i Gonzala Iguaina, iz 45. minuta, kada je Kristijan Abijati savladan za 0:1, trener Milana Alegri uvidio je da Real sa lakoćom kontroliše njegov sastav sa trojicom napadača, Robinjom, Ibrahimovićem i Ronaldinjom.

Odlučio je u 60. minutu da izvede ovog posljednjeg i ubaci upravo Inzagija.

U 68. minutu bilo je 1:1, kada je Inzagi glavom sa dva metra (čudi li vas to) ukucao loptu u mrežu, poslije zaustavljenog Ibrahimovićevog šuta.

U 78. minutu bilo je 2:1, kada je opet Inzagi proturio lopti ispod Ikera Kasiljasa na pas Đenara Gatuza...

San Siro je već slavio prvi takmičarski poraz Murinja na klupi Reala, ali... Malo su Milanisti bili poranili.

U trećem minutu nadoknade, Karim Benzema izbacio je Pedra Leona iza odbrane Milana, a ovaj igrač iz pozicije malo udesno šutnuo punom i... Uspeo da probaci loptu Abijatiju kroz noge - 2:2.

Murinjo je krenuo da trči naokolo, da grli igrače, poziva Raula Albiola da uđe na teren i pomalo se ruga dijelu Milana, koji je prosto izluđivao dok je tokom sezona 2008/09, a naročito 2009/10, sa Interom dobijao gradske derbije i osvajao skoro sve što se osvajati moglo.

Nekoliko sekundi delilo je Real od 11. poraza u 14 gostovanja na stadionu koji Milanisti zovu San Siro, a Interisti Đuzepe Meaca. Ipak, Madriđani su izvukli četvrti remi, a za prvu pobjedu u istoriji u Milanu, sačekaće još.

Ipak, neće mnogo žaliti Madriđani, jer su Leonovim golom obezbijedili osminu finala, što je poslije četvrog kola pošlo za rukom samo još Bajernu iz Minhena i Čelsiju.

Čelsi je ostvario i četvrtu pobjedu u četiri kola, a dve lopte u mrežu Spartaka iz Moskve smestio je srpski fudbaler Branislav Ivanović - 4:1.

Posljednji put, Ivanović je dva gola u jednom meču Lige šampiona postigao protiv Liverpula i to na Enfildu prije dve sezone.

U nedjelju popodne, Ivanović je na premijerligaškom gostovanju Čelsija u Blekburnu postigao pobjedonosni gol za 2:1, posle vođstva domaćih, a samo tri dana kasnije i glavom i nogom savladao je golmana Spartaka iz Moskve.

Sve ovo, za Baneta se događa u trenucima kada mu se bliže pregovori oko produžetka ugovora sa čelnicima kluba.

U Slovačkoj, fudbalerima Olimpika iz Marseja nedostajao je jedan gol da izjednače rekord Liverpula iz sezone 2007/08. Francuzi su pobijedili Žilinu kao gosti "samo" sa 7:0, tako da će najubjedljivija pobjeda od formiranja Lige šampiona biti ona Liverpulova nad Bešiktašom od 8:0.

Ipak, Englezi su bili domaćini u tom meču.