KUP BiH: Željo osigurao polufinale

Ako se ne dogodi čudo u revanšu, Željezničar je već u polufinalu Kupa Bosne i Hercegovine. Sarajlije su na "Grbavici" deklasirale Branitelj (6:0).

KUP BiH: Željo osigurao polufinale Izvor: MONDO

"Plava lokomotiva" je u četvrtak opravdala status favorita već u prvom poluvremenu dvoboja sa ekipom iz Prve lige Federacije BiH. Blistao je Zajko Zeba, apsolutno prvo ime utakmice.

Postigao je het-trik u prvih 20 minuta i bio asistent kod petog gola u mreži nemoćnih Mostaraca. U finišu prvog dijela pogodio je Semir Kerla, a u nastavku su pogotke postigli Milan Ćulum i Goran Perak.

U drugoj utakmici dana, fudbaleri Slobode odigrali su neriješeno sa Olimpikom na "Koševu" (1:1) i za sedam dana na "Tušnju" imaju nešto veće šanse za prolaz među četiri najbolje ekipe najmasovnijeg takmičenja u BiH.

Tuzlaci su poveli u finišu prvog poluvrena golom Amera Bekića, ali je u 83. minutu, izjednačio Rodrigo poslije greške golmana Denisa Mujkića.

Oba tima su utakmicu završila sa desetoricom igrača pošto je u 58. minutu direktan crveni karton zaradio Nedim Halilović (Sloboda) odnosno drugi žuti Vedran Ješe (Olimpik).

I trener "vukova" Mehmed Janjoš je zbog prigovora isključen šest minuta kasnije.