BUNDES: Šalke, konačno!

Golovima Raula (dva) i Huntelara, tim iz Gelzenkirhena lako pobijedio Sent Pauli u prvom meču 11. kola njemačkog prvenstva

BUNDES: Šalke, konačno! Izvor: MONDO

Nevjerovatno, ali istinito. Ekipa koja u špicu napada ima Raula Gonzalesa i Klas Jana Huntelara, a u odbrani Nojera, Meceldera i Hevedesa, tek iz šestog pokušaja je ostvarila prvu pobjedu na svom stadionu ove sezone!

Šalke je trijumfom nad Sent Paulijem (3:0) pobjegao iz zone ispadanja na 15. poziciju, ali i dalje ima očajan bodovni učinak - devet od moguća 33!

Svi golovi u petak uveče pali su iz neposredne blizine. Raul je u 14. minutu pogodio na dodavanje Japanca Acuta Učide, a devet minuta prije kraja pošto je ostao sam na petercu, a lopta srećno stigla do njega.

Mnogo ljepši bio je pogodak Huntelara, koji je visoko skočio i glavom sproveo u mrežu centaršut Džefersona Farfana.

Šalke je na prethodnih pet bundesligaških mečeva na Veltins areni ostvario dva remija i tri poraza, od Hanovera, Borusije iz Dortmunda i Bajera.